Moi!
Olen entinen kilpahiihtäjä ja viiden vuoden tauon jälkeen olen taas löytänyt liikuntakipinän. Lähinnä siis juoksumielessä, koska olen tämän vuoden ulkomailla. Hiihdetään sitten taas Suomessa, kun luntakin löytyy... Harjoittelu yksin on välillä ikävää, joten olisi kivaa kirjotella ja jakaa kokemuksia kiinnostavasta asiasta muiden kanssa. Olisiko muita - vasta aloittaneita, "kakkoskierroksella olevia" tai ihan vakituisesti harrastavia - jotka haluaisivat pitää yhdessä motivaatiota yllä? Ja vaikkapa jakaa reenivinkkejä? Kirjoitella ei tarvitse päivittäin, mutta esim. kerran viikossa?
Olen nainen, 22 v. En kilpaurheilutaustastani huolimatta koskaan ollut mikään huippu-urheilija, mutta kunnon vuoksi ja omaksi iloksihan tätä tehdään!
Virtuaalisia juoksijakavereita haussa!
5
766
Vastaukset
- Kirahvi
Huolimatta paljosta roskasta tällä palstalla on ilahduttavan paljon asiaa! Olen lueskellut todella vanhojakin viestejä, ja kriittiselläkin silmällä katsottuna olen saanut paljon uutta ja hyödyllistä tietoa harrastukseni tueksi. Kiitos siitä teille, asiantuntijat!
- runner32
Hei Kirahvi!
Ainahan juttuseura kelpaa juoksuun ja muuhunkin liikkumisen merkeissä. Meilaa: runner32@netti.fi - Kirahvi
runner32 kirjoitti:
Hei Kirahvi!
Ainahan juttuseura kelpaa juoksuun ja muuhunkin liikkumisen merkeissä. Meilaa: runner32@netti.fiMoi runner32! Siirryin tuonne Sepon sivuille ja siellä näköjään saa asiantuntevia vastauksia asiaan kuin asiaan. Ja ihan vaan jutellakin voi aiheesta kiinnostuneiden kanssa.
- Seppo
Tästä voisi olla jotain hyötyä:
http://www.seponkotisivut.dreamhosters.com/foorumi/index.php- Kirahvi
Kiitos Sepolle tosi kivasta vinkistä! Kaiken maailman Kuntoplussat ja Juoksija-lehden sivut onkin tullu jo selattua, enkä foorumeita niistä löytäny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331935Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28850- 69845
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259728Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64710- 10677
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132671- 26644
- 77642
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200635