Kun menimme naimisiin niin mieheni sisko yritti toditella, että hänen veli olisi varmasti naisia saanut. Katsokaa häntä! Mikä minä olin sitten? Enkö ollut nainen hänen mielestä? Olin tosin 19.v, lapsi mutta nainen silti? En osannut sanoa mitään, muuta kuin loukkaantua ja jäädä mietteisiin. Tuntea itseni ulkopuoliseksi. Tulin hyvin kaukaa kotoa, ei sukulaisia, ei ystäviä, kaupunki siis aivan uusi. Myöhemmin sitten kun olemme kyläilleet mieheni siskoni luona tai muutoin tavanneet niin hän on käyttäytynyt minua kohtaan kuin olisin ilmaa, ja katsonut pahasti minua. Mieheni on myös sisarensa aikana käyttäytnyt minulle kuin olisin ilmaa. Myös poikani jo 1-v, asti on saanut kokea mieheni siskon läsnäollessa olevansa ilmaan, ja mieheni ei ole sisarensa seurassa edes katsonut vaimonsa ja poikansa suuntaan, saatikka puhunut.
Tällaista on jatkunut. Mieheni sisko on ennekin pyrkinyt haukkumaan poikaani ja minua. Eräs yo-juhlailtana kun juhlat olivat ohi hän aloitti minun ja poikani haukkumisen, ja siitä on lähtenyt avioliittomme alamäki. Mieheni puolustaa sisartaan. Vaikka viime kesänä sanoin kaikki miehni siskolle suoraan, ja raivosin niin mieheni otti sisarensa kainaloon ja lähtivät yhdessä syömään yms.Mieheni kävi vilkuttamassa sisarelleen rautatieasemalla kun hän lähti minun haukkumisen jälkeen täältä. Sitten miehni ryntäsi ilmeisesti louhduttajan hengessä sisarensa syntymäpäiväjuhlille. Poikansa syntymäpäivät hän pilasi täysin, mutta silti sisaren syntymäjuhliin matkusti kauas, ja sulki vielä puhelimensa, ettei perhe saa häneen yhteyttä.
Voiko mies olla sisarelleen läheisriippuvainen?
4
1013
Vastaukset
- huhhuh.
Jätä tuo mies! Ei tuossa ole kaikki ollenkaan kohdallaan. Miksi edes olet hänen kanssaan? Hänhän satuttaa sinua ja lastanne. Lapsi tulee aina ensin ja teet hänelle todella pahaa jos annat miehesi kohdella omaa lastaan noin. Mielummin ilman tuossa tapauksessa.
- heppu
Tämä samalainen juttu oli jo aikaisemmin viimekesänä??outoa??
- Lukisin kyllä sen!
En ole kirjoittanut ennen tänne. Hyvä, että on muitakin samanlaisia juttuja, kun ajattelin että kellään toisella ei ole tällaista. Mutta luonnevikaisillahan on toinen toistaan samanlaisia sabluunoita, ja tekevät samanlaisia tempauksia niille joita haluavat satuttaa.
- Egyptiläinen
Kannattaa lukea kyseinen kirja?
Kuulostaa vähän muultakin kun sisarrakkaudelta ja ei ole sinun rakkautesi arvoinen, jätä se mies ennenkuin hän jättää sinut, sinä et voi mennä heidän väliinsä kuitenkaan vaan toiseksi jäät, tai olet jo toinen ja sen johdosta alat huomaamaan että miten tuskallista on olla se nro 2 ja miten itsetunto päivä päivältä laskee, tuollainen suhde myrkyttää kaiken ympärillään olevan ja en ihmettele vaikka kyseessä olis vielä sukurutsaustakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245