Paskanpuhuminen eri asia kuin tämä!

Hmmm

Usein kuulee työpaikalla. että paskanpuhumista ja mieleipiteen kysymistä toisesta ihmisestä toiselta ihmiseltä ei oikein osata erottaa.
IHMISILLÄ ON SELLAINEN KÄSITYS; että jos vaikka jotain henkilöä on kohdeltu kaltoin ja hän haluaa kysyä jotain tai puhua toisen ihmisen kanssa asiasta. Tämä kaltoinkohdeltu tietenkin haluaa kysyä toiselta ihmiseltä mitä mieltä tämä on siitä kiusaajasta tvs. ihmisestä, jotta voi sitten varmuutta asiaan saatuaan mennä ja puhua urhoollisesti suoraan päin naamaa ajatuksistaan. On siis hyvä aina hakea varmuutta asioihin jopa tällä "paskanpuhumiseksi" luokitellulla mielipiteen toiselta kysymisellä.

IHMISET EIVÄT MIELLÄ PASKAN PUHUMISEKSI SITÄ,kun joku kiusaaja haukkuu toista ihmistä suuressa väkijoukossa seljän takana ja mustamaalaa. Sitten kun on saanut muutkin ihmiset käännettyä ja aivopestyä tätä erästä vastaan, ottaa porukassa puheeksi jonkun toista loukkaavan asian..


EIKÖ MENEKIN NÄIN?

1

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rentokyynikko

      Menee. Itse en välitä puheista. Teen työni ja vapaa aikani kuluu aivan eri piireissä:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      249
      2839
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1594
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      1
      1257
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1141
    6. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1012
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      974
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      868
    Aihe