Tervehdys. Vinkkiä kaivataan, onko jollakin ollut samanlaista ongelmaa? Eli auto on vm. 94 ja 3,3 koneella. Automaattilaatikko (A-604) pari viikkoa sitten peruskorjattu. Toimi ihan hyvin, kunnes tuli pakkaset tänne eteläänkin.
Käy tyhjäkäyntiä hyvin. Kun laittaa vaihteenvalitsimen R tai D asentoon niin laskee kierrokset ihan alas ja sammuu. Jos kerkee polkaisemaan samalla kaasun pohjaan, niin pysyy käynnissä (lähtee tietysti myös liikkeelle) ja toimii sen jälkeen ajossa ihan ok.
Voyager sammuu kun pistää vaihteen päälle
5
1596
Vastaukset
auto kipinkapin korjaamolle takaisin ja kerro vika. Korjaavat takuuna.
- Jenkki on jees!
Ja laatikon peruskorjaus koski sitä. Tämä on nyt varmaan joku anturi/säädin juttu.
- ovat
Jenkki on jees! kirjoitti:
Ja laatikon peruskorjaus koski sitä. Tämä on nyt varmaan joku anturi/säädin juttu.
Ovat joutuneet irroittamaan johtoja ja letkuja eri paikoista . Oiskohan nyt jäänyt joku letku tai johto irti kaasuläppäkotelon lähettyviltä?
- Jenkki on jees!
ovat kirjoitti:
Ovat joutuneet irroittamaan johtoja ja letkuja eri paikoista . Oiskohan nyt jäänyt joku letku tai johto irti kaasuläppäkotelon lähettyviltä?
Olivat sitten pistäneet väärää öljyä korjaamolla, eli tavallista Valvolinen atf vaihteistoöljyä. "Vika" varmaankin siinä.
- Stara
Jenkki on jees! kirjoitti:
Olivat sitten pistäneet väärää öljyä korjaamolla, eli tavallista Valvolinen atf vaihteistoöljyä. "Vika" varmaankin siinä.
Otappa sitten tuo kirjallisena korjaamolta, voipi olla laatikko jo hiukan vaurioitunut. Tällä saat kustannuksia hiukan alennettua, kun seuraavan kerran korjaamolle joudut. Oliko liike muuten Mäntsälässä? ...meinaan itsellekkin kävi siellä suunnalla vastaavasti öljyjen kanssa ja laatikko oli lyhytikäinen korjauksen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2621942Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141742- 1351283
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1341187Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että110965- 83817
- 169780
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä173755Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala422684- 52592