Olette väärässä

t.i.ruskeepaa

Teillä taviksilla on sellainen ajattelutapa, jossa mitään ei tiedetä ja kaikkea harrastetaan vain teoriassa. Sitten te tuomitsette kaikki ja kaiken tuntematta sen todellista luonnetta ja luulette kaikkien olevan kyvyttömiä näkemään sitä, puhutte "oikeudesta mielipiteeseen". Tässäkin tapauksessa tämä näkyy siten, että ajattelitte te avantouinnista mitä tahansa, se ei ole todellinen kokemuksenne avantouinnista. Piditte avantouintia kauheana ajatuksena tai ette, se ei kerro mitään itse avantouinnista.

4

1138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tota..

      Kyllä käsitys kylmästä vedestä mun mielestä riittää perusteeks kielteiseen ennakkokäsitykseen avannosta.

      Suosittelen kokeilemaan. Antaa eksoottisen lisän saunomiseen.

      • Nää

        Suosittelen kokeilemaan. Antaa eksoottisen lisän panemiseen.


      • tota..
        Nää kirjoitti:

        Suosittelen kokeilemaan. Antaa eksoottisen lisän panemiseen.

        Kovin tohkeissaan..


      • Mursu
        tota.. kirjoitti:

        Kovin tohkeissaan..

        Olen itse harrastanut avantouintia Lahdessa yli 10 vuotta, jossa meitä harrastajia on yli 1500 kolmessa eri uintikohteessa. Harrarrastajien määrä lisääntyy runsaalla 200 vuodessa. Avantouinti rentouttaa ja virkistää. Nykyisin reumalääkärit suosittelevat avantouintia. Useat seuran jäsenet ovat saaneet apua vaivoihinsa ja hyvän mielen joten voin suositella harrastusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      9
      2691
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2550
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      175
      2380
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      144
      2004
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1634
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1089
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      73
      769
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      767
    9. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      703
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      702
    Aihe