Olette väärässä

t.i.ruskeepaa

Teillä taviksilla on sellainen ajattelutapa, jossa mitään ei tiedetä ja kaikkea harrastetaan vain teoriassa. Sitten te tuomitsette kaikki ja kaiken tuntematta sen todellista luonnetta ja luulette kaikkien olevan kyvyttömiä näkemään sitä, puhutte "oikeudesta mielipiteeseen". Tässäkin tapauksessa tämä näkyy siten, että ajattelitte te avantouinnista mitä tahansa, se ei ole todellinen kokemuksenne avantouinnista. Piditte avantouintia kauheana ajatuksena tai ette, se ei kerro mitään itse avantouinnista.

4

1120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tota..

      Kyllä käsitys kylmästä vedestä mun mielestä riittää perusteeks kielteiseen ennakkokäsitykseen avannosta.

      Suosittelen kokeilemaan. Antaa eksoottisen lisän saunomiseen.

      • Nää

        Suosittelen kokeilemaan. Antaa eksoottisen lisän panemiseen.


      • tota..
        Nää kirjoitti:

        Suosittelen kokeilemaan. Antaa eksoottisen lisän panemiseen.

        Kovin tohkeissaan..


      • Mursu
        tota.. kirjoitti:

        Kovin tohkeissaan..

        Olen itse harrastanut avantouintia Lahdessa yli 10 vuotta, jossa meitä harrastajia on yli 1500 kolmessa eri uintikohteessa. Harrarrastajien määrä lisääntyy runsaalla 200 vuodessa. Avantouinti rentouttaa ja virkistää. Nykyisin reumalääkärit suosittelevat avantouintia. Useat seuran jäsenet ovat saaneet apua vaivoihinsa ja hyvän mielen joten voin suositella harrastusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      52
      8701
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      302
      6560
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5887
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3780
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3183
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      58
      3077
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      150
      1786
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1736
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1428
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1176
    Aihe