Hesburger

Olen muutamana kertana käynyt syömässä hampurilaisia ja useasti syönnin jälkeen on vääntänyt vatsasta ja ollut löysää. Mielenkiinnosta kyselen: ONKO MUILLA OLLUT SAMANLAISIA TUNTEMUKSIA?
102325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei niiden "ruoka" olekaan tarkoitettu ihmisille!

Äänestä

Kanasalaatti on ainut, mitä uskallan syödä Hesessä :/. Sen jälkeen, kun Hese osti Carrolsin, sieltäkin alkoi saada vatsanpuruja. Kerran sain lievän ruokamyrkytyksen Clubi-hampurilaisesta, siihen jäi syömiset. Onneksi oli vessa lähellä...

Äänestä
  • Kavereiden kanssa ollaan huomattu asia moneen otteeseen, ja Hese- sapuska onkin boikotissa. Käyttävätköhän jotain vanhaa/halpaa paistoöljyä?
    Hyvänä esimerkkinä kerron, että koiramme, joka syö yleensä kaiken alkaen kaalista ja sipulista ei koskenutkaan tarjottuun Hesen valmisteeseen. Nuuhkaisi vain, ja ilmeisesti totesi syömäkelvottomaksi..

    Äänestä

  • no hups.. sehän nopeeta lykkäs...

    Äänestä

Joo tässöä taannoin olen käynyt Toijalan ABC:n Hesburgerissa.

Joskus sain sieltä epäkurantin sämpylän kun tilasin salaatin ja otin sen mukaani. Sämpylä ei ollut saman muotoinen kuin muut, vaan sellanen muhku taikinaköntsä.

Toisen kerran tilasin jälleen salaatin. Syödessäni sitä (kotona) huomasin, että yksi tomaattiviipaleleista oli vanhempi kuin muut. Ei mitekään tuore, taisi olla jo käynyt.

Taitavat laittaa muuten ne huonommat ruuat niille ketkä ottaa mukaan, koska silloinhan sen huomaa vasta kotona.

Luultavammin ei kolmatta kertaa tule!

Heilläkin on kilpailijansa, ja ainakaan kilpailijoiden tuotteissa ei ole ollut tälläistä valittamista.

Äänestä
  • oletteko te ihmiset todella niin tyhmiä että te kuvittelette meidän (hesen työntekijöiden) valkkaavan idealla "katos vaan onpa ruma muija, no laitetaanpa sille tosta vähän huono salaatti mukaan"

    Voin sanoa että hesburgerilla on tarkat säännöt raaka-aineista, niitten säilytys- ja käyttöajoista.

    Voin tietysti pahoitella, eihän kaikki voi olla täydellisiä, mutta menkääpä töihin, ja tehkää jotain toisille, ja kuunnelkaa kuinka he ruikuttavat "voi ei mun salaatti on vinossa"

    Tietysti eihän pikaruoka edes ole kovin järkevää herkkävatsaiselle, miksi sitten menette syömään paikkoihin jossa vatsanne kärsii. ei teitä kukaan pakota.
    Raaka-aineista/tekijästä se hyvin, hyvin harvoin on kiinni.

    kiitos ja kumarrus

    Äänestä

  • torikauppiaat. Menes Tampereella XXXXX torille ostamaan MUKAAN mansikoita kesällä ja avaa se kotonasi 30 km päässä ja totea että päällimmäisten punaisten ja tuoreiden marjojen alla on vihreitä, mustia, keltaisia ja ruskeita mansikoita.

    Mutta jos syöt paikan päällä, kaikki tuoreita?

    Äänestä

minulla on muutenkin herkkä vatsa, menee sekaisin esim. liian rasvaisesta ruoasta. AINA hese ruoan jälkeen vatsa on sekaisin, mutta noin kerran kuussa silti täytyy käydä syömässä, vaikka aina syömisen jälkeen on turhauttava olo, miksi pitikin mennä sinne!

Äänestä

No, miksköhän vääntää maha hampurilaisen jälkeen. Mieti sitä majoneesin rasvamäärää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loysavatsa kirjoitti:

Olen muutamana kertana käynyt syömässä hampurilaisia ja useasti syönnin jälkeen on vääntänyt vatsasta ja ollut löysää. Mielenkiinnosta kyselen: ONKO MUILLA OLLUT SAMANLAISIA TUNTEMUKSIA?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu