Mielenkiintoisin sukellus löytö

kumi kala

Kertokaahan mikä on mielenkiintoisin esine tai asia minkä olette löytäneet tai nähneet sukellus reisuillanne

4

1581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SCUPAPOI

      Ehkä mielenkiintoisin on ollut Zenobian-hylky. Kyproksella. Tosin en ollut ensimmäinen, kuka löysi tämän ko. hylyn =D
      Toinen kiva löytö on ollut 20 punnan seteli. Ikävää vaan, että sukellusopettajani ehti ensiksi käsiksi tähän seteliin. Mutta tarjosi sentään oluet rahalla.

    • kyllä

      kaikenlaista "kivaa" on pinnan alta löytynyt. Avaamaton olut pullo, kivi ja puu jossa kymmeniä uistimia, sotaromua ja ammuksia, 2 henkilöautoa Norjassa jyrkänteeltä pudotettuja, kirjolohi jolla koukku suussa perässä noin pari metriä siimaa ja kohopallo viimeisenä (en saanut kiinni) Parasta kuintenkin valaan näkeminen Norjassa!

      • järvistä

        löytyy kaikkea kivaa: mutaa, risuja, kuolleita sammakoita, rapuja joskus jopa kattilan tai jopa veneen jäänteet. Sarkasmi sikseen, kaikki nämä ovat ihan mielenkiintoisia tarkasteltaessa sameassa vedessä kiireettömässä tunnelmassa. Melko erilainen maailma kuin etelässä, mutta mielestäni ihan yhtä mielenkiintoinen. Ja joka sukellushan on suomessa yösukellus, eipä paljoa valoa näy parin metrin jälkeen järvissä


    • ------{

      Löysin 5 vuotta sitten snorklatessani sormuksen n. 6 metrin syvyydestä Välimereltä, Santorinin rannikolta. Sormuksessa on selvästi Irlantilaisia taidekuvioita ja sormuksen sisällä lukee Mexico... Suht paksu ja raskas sormus. Hopeaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      637
      8488
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      3244
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      428
      2284
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      128
      1367
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      33
      1348
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      15
      1285
    7. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1221
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      93
      1123
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      65
      1085
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      46
      943
    Aihe