Onko mitään

Suomessa syödään paljon valmisruokia, ja niissä on tuoteselosteet kertomassa rasva ja kalorimääristä. Mitään vaatimusta ravintosisällöstä ei löydy, sen saa hakea Mustin murkinasta. Sama asia on vauvanruoka-purkeista lähtien. Tarvitsevatko vain lemmikkimme ravintoarvoltaan täysipainoista ruokaa?
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kiinnittävät enemmän huomiota siihen mitä syövät.Kissani ei syö ruokaa joka on seissyt kupissa puolipäivää pitää olla tuoretta ja on muutenkin epäluuloinen uusista sapuiskoista koekäyttää ensin ja arvioi muutaman päivän ajan ennenkuin hyväksyy. Lisäksi se paastoaa säännöllisesti. Hoikka kiiltäväkarvainen kissa se on ou jee..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkeä?????? kirjoitti:

Suomessa syödään paljon valmisruokia, ja niissä on tuoteselosteet kertomassa rasva ja kalorimääristä. Mitään vaatimusta ravintosisällöstä ei löydy, sen saa hakea Mustin murkinasta. Sama asia on vauvanruoka-purkeista lähtien. Tarvitsevatko vain lemmikkimme ravintoarvoltaan täysipainoista ruokaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu