Se on sillä tavalla jot tuloo Halosen akalle noutaja Penttinsä kanssa! Tuon aikana on tukiaiset ja elinkeino menny päin helvettiä ja kun Vanhasesta ei voittajaa tullu niin ainaki akka menöö!
Kallion "friidu", se on niin pirun kaukana meitin ajatusmaailmasta jot se on siinä! Ainakii siit huol piretään notta on mies talossa joka jättää ne maailmantaivastelut vähemmälle ja teköö kans jotakin palkkansa eteen!
Nyt tais tulla akalle lähtö!
3
250
Vastaukset
- kun..
koettaa heittäytyä pohjalaisksi maanviljelijäksi, mutta jo murreosastolla menee metsään, että rutina käy. Jos tuo on mielestäsi hyvä huumoria, pidä se. Muille siitä ei iloa olekaan.
- huumoripläjäys
Tarja Halonen piti vappupuheen 1.5.1976 Hakaniemessä. Karjala-lehdessä oli
selostus puheesta. "Suomelle olisi siunauksellista liityä Neuvostoliittoon
rauhanomaisin keinoin. Samalla pääsisimme irti
kapitalismin ikeestä, koska kapitalismi kuitenkin kuolee seuraavan 20 vuoden
aikana. Suomi voisi olla yhdessä Neuvostoliiton kanssa tiennäyttäjä kohti
kommunistista yhteiskuntaa".
Euroopan keskuspankin johtaja Niinistökö paremmin viljelijän leipää leventäisi?
Rohkenen kyllä eppäillä. Muistaaksen Vanhanen ne viimeiset iltalypsyt hoiteli.
Edustustehtävien hoito on muuttunut pääministerietoiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3631079- 641076
- 61832
- 57749
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k99678Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49651Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14638- 26633
- 68630
- 57600