Liittyykö siihen.. jotakin niiltä ajoilta kun kirkko ei hyväksynyt homoseksuaaleja??
Ja Tarja oli Setassa töissä!
Miksi Halonen ei kuulu?
25
706
Vastaukset
- ja on hetero
eli siis tavallinen suoraselkäinen suomalainen.
Siksi Niinistö. - vuosia naisen kanssa
häpiä!
- Nimetön
Ei kiihkokommunistit ole koskaan kuuluneet kirkkoon.Venäjälläkään.
- Esteri..
Seklementtiliittoon.. mikä se on .. ???
- kirkkoon
Tarja Halonen on salannut myös tämän suomalaisille tärkeän asian erittäin hyvin. Virallisilla kampanjasivuilla ei asiasta sanota halaistua sanaa.
Aina valpas Keskisuomalainen on kuitenkin selvittänyt asian ja se on tarkistettavissa heidän arkistoistaan. Kirjastosta myös löytynee oikea lehti, jos säilyttävät niitä niin kauan. Uutinen oli nimittäin ennen 1. kierroksen äänestystä:
- jotenkin
kun kirkko ei huolinut homoja niin haloskalle ei sellainen kelpaa vaikka elääkin kulississa mikä on ehkä nolompaa.
- kölli
Tätä on jauhettu kymmene vuotta, pönttö on jo aika lailla huom sinulta tyhjä.
- Pimeyden asialla ovat
kaikki nämä kommarimätiäisethän on ateisteja, eivät usko jumalaan, uskovat pahuuteen. Ihan pervoaatteita ajavat.
Neuvostoliitossa jopa uskonnon harjoittaminen kiellettiin. Ei totuus, hyvyys ja jumala kuulu heidän arvomaailmaansa. Pelkkä synkkä, musta pimeys vain ja rikollisuus.
HALONEN ON RIKOS KANSAA KOHTAAN!- Tyttö 19.v.
Ei kuulu kirkkoon vai?
Epäilen teidän jorinoitamme. Mitenkä hän voi sitten toimia tehtävässään!??
Minusta oli, niin kaunista kun Ahtisaari sanoi aina uudenvuoden puheensa lopuksi "Jumala teitä siunatkoon"
En kyllä ole Tarjalta kuullut moista sanontaa. Miksihän?? - sen
jo 6v sitten ja äänestin Ahoa, vaikka ei ollutkaan mitenkään suosikkini. Olisi vain Niinistö asettunut jo silloin ehdokkaaksi olisimme saaneet hänestä hyvän presidentin. Olisi meillä kaikki toisin...
Ei kuitenkaan vielä myöhäistä korjata asia...siis nro 3 vaalilappuun. - johonkin.
sen kirjoitti:
jo 6v sitten ja äänestin Ahoa, vaikka ei ollutkaan mitenkään suosikkini. Olisi vain Niinistö asettunut jo silloin ehdokkaaksi olisimme saaneet hänestä hyvän presidentin. Olisi meillä kaikki toisin...
Ei kuitenkaan vielä myöhäistä korjata asia...siis nro 3 vaalilappuun.Seklementti järjestöön ? Miksi ei voi kuulua kirkkoon niinkuin me muutkin veronmaksajat??
Useimpiin aatteellisiin tai uskonnollisiin yhteisöihin kuuluminen
On Suomessa vapaaehtoista.
Presidentti Ahtisaaren kautena uusi luonnos postitettiin Suomen kaikkiin talouksiin.- tietosi
Tyttö 19.v. kirjoitti:
Ei kuulu kirkkoon vai?
Epäilen teidän jorinoitamme. Mitenkä hän voi sitten toimia tehtävässään!??
Minusta oli, niin kaunista kun Ahtisaari sanoi aina uudenvuoden puheensa lopuksi "Jumala teitä siunatkoon"
En kyllä ole Tarjalta kuullut moista sanontaa. Miksihän??Halosesta taitaa olla kovin vajavaista. Halonen ei todellakaan kuulu kirkkoon. Otappa asioista selvä ennenkuin äänestät. Ei pidä äänestää jotain vain siksi kun itse julistaa olevansa koko kansan presidentti. Ei sitä todellakaan ole. On seksuaalivähemmistön, demareiden ja kommunistien edustaja, jolla on suuruudenhullu päämäärä saada kaikki virat demareiden ja kommareiden haltuun.
- Veteraanin tytär.
johonkin. kirjoitti:
Seklementti järjestöön ? Miksi ei voi kuulua kirkkoon niinkuin me muutkin veronmaksajat??
Ei olisi voinut kuvitellakkaan sellaista presidennttiä joka ei olisi kirkkoon kuulunut!
Suomen voitto olikin eräänlainen rukous IHME!!
Miten rappiolle me ollaan menossa ??? - PERKELE!!
capt.cöpenick kirjoitti:
Useimpiin aatteellisiin tai uskonnollisiin yhteisöihin kuuluminen
On Suomessa vapaaehtoista.
Presidentti Ahtisaaren kautena uusi luonnos postitettiin Suomen kaikkiin talouksiin.Anteeksi kiroamiseni, mutta miksi meidän muiden pitää maksaa kirkollis verot!!??
- kölli
on ihminen, joka ei lähde luomaan parempaa maailmaa esimerkiksi Afrikkaan. Meille tuodaan mielellään Afrikasta kuva, että kansalaiset siellä olisivat kääntyneet huom kristinuskoon. Muistakaa lähempää totuus: "Kenen leipää syöt sen lauluja laulat". Kristityt eivät koskaan ole ymmärtäneet sitä, että koulutus, sivistys, tasa-arvo sekä aseet raudaksi ovat tie jolla pystytään auttamaan maailmassa kaikkia kansoja kuuluvatko he mihin uskontokuntaan tahansa. Olen nähnyt hyvin monia maailmanparantajia, joilla ei ole täysin selvää mielipidettä miksi he tekevät kyseistä työtä. Luulen, että monella on pääasiana turvallinen työpaikka ja oma itsekkyys.
PERKELE!! kirjoitti:
Anteeksi kiroamiseni, mutta miksi meidän muiden pitää maksaa kirkollis verot!!??
Yrittäjien pitää kuulemani mukaan maksaa kirkollisveroa riippumatta
kuuluvatko kirkkoon vai eivät????
Ihme juttu.- Kuten kaverinsa Putin
Tyttö 19.v. kirjoitti:
Ei kuulu kirkkoon vai?
Epäilen teidän jorinoitamme. Mitenkä hän voi sitten toimia tehtävässään!??
Minusta oli, niin kaunista kun Ahtisaari sanoi aina uudenvuoden puheensa lopuksi "Jumala teitä siunatkoon"
En kyllä ole Tarjalta kuullut moista sanontaa. Miksihän??Ei ihminen, joka vihaa suomalaisia ja Suomea, ihminen, jolla ei ole Jumalaa, voi toivottaa meille Jumalan siunausta.
Liikutuin syvästi, kun Sauli Niinistö "kriisipuheen" (oliko ilta-sanomat, joka tuon tehtävän järjesti ehdokkaille, joku voisi linkata) lopuksi sanoi kutakuinkin "Jumala teitä kaikkia siunatkoon"
Sitä ei voi sanoa, jos ei oikeasti niin tunne.
- Sanoa
Vaikea sanoa toisen puolesta, mutta muistan kuulleeni että Halonen kuitenkin sanoo olevansa kristitty. Tämä ei ole minusta mitenkään ristiriitaista, tunnen muitakin kristittyjä Suomessa jotka eivät kuulu ev.lut. kirkkoon kuka mistäkin syystä. Jotkut eivät hyväksy kirkon ja valtion kiinteätä suhdetta, jotkut pitävät kirkkoa liian lepsuna, jotkut liian tiukkana, jotkut ovat katolilaisia... :) Jokainen kuuluu tai on kuulumatta, se on ihan omatunnon asia.
- SUNTIO.
On se aika huolestuttavaa jos instituutio presidentti ei maksa veroja?
Ei sillä ainakaan ole rahasta kiinni!! - Netto maksaja
SUNTIO. kirjoitti:
On se aika huolestuttavaa jos instituutio presidentti ei maksa veroja?
Ei sillä ainakaan ole rahasta kiinni!!Mikä on se Sekmenttiliito?
Jos se on kristillinen järjestö, niin siihenhän mäkin voisin liittyä!
Varmaan siihen ei makseta veroja, koska Halonen on tunnetusti kitupiikki!! - Raija Hakiksesta
Netto maksaja kirjoitti:
Mikä on se Sekmenttiliito?
Jos se on kristillinen järjestö, niin siihenhän mäkin voisin liittyä!
Varmaan siihen ei makseta veroja, koska Halonen on tunnetusti kitupiikki!!Ei kai sill ole v...n välii kuuluuks Halonen kirkkoon. Halosen Tarja on paras.
- Äänestäjä
Raija Hakiksesta kirjoitti:
Ei kai sill ole v...n välii kuuluuks Halonen kirkkoon. Halosen Tarja on paras.
Olen kotoa saanut kristilliset arvot ja mielestäni kymmenen käskyäkin olisi tänä päivänä hyvä muistaa.
Mutta en tuputa uskoani, mutta ihmettelen todella jos se on joillekkin mitään sanomaton asia ? - Hakisen Raija
Äänestäjä kirjoitti:
Olen kotoa saanut kristilliset arvot ja mielestäni kymmenen käskyäkin olisi tänä päivänä hyvä muistaa.
Mutta en tuputa uskoani, mutta ihmettelen todella jos se on joillekkin mitään sanomaton asia ?Kuule Halonen tietää mitä tekee. Turha tulla neuvoo. Uskon minäkin.. uskon siihen että lähi bupissa pojat oottaa ja meillä on hauskempoo kiuin siulla uskossas HAH HAH HAAAA
- ATEISTI
Hakisen Raija kirjoitti:
Kuule Halonen tietää mitä tekee. Turha tulla neuvoo. Uskon minäkin.. uskon siihen että lähi bupissa pojat oottaa ja meillä on hauskempoo kiuin siulla uskossas HAH HAH HAAAA
Tai jotakin sinne päin?
Voisiko joku ottaa selville?
Ei kai se ole puolueisiin sidottu? Entä onko se joku salaseura ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815