Löytyykö Rovaniemeltä

Nyt on kyseessä tosi tärkeä asia. Löytyykö Rovaniemeltä mistään kaupasta Caprin sokeritonta lime lonkeroa? Tavallista löytyy, katkeroa löytyy ja jääteetä löytyy, mutta lime lonkeroa en ole nähnyt. Prismaan ei sitä ole tullut palautteestani huolimatta. Turhan pitkä matka hakea sitä Kemijärveltä tai Oulusta.
1869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

täällä on kaikkea mitä ihminen voi toivoa... No kyllähän kaikki tietää, että valetta se on, mutta jos kemijärveltä löytyy, eikä täältä löydy, niin voi sanoa, että on reilusti yliarvostettu paikka tämä rovaniemi. En kyllä muista itsekään nähneeni kyseistä juomaa täällä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rovitsumän kirjoitti:

Nyt on kyseessä tosi tärkeä asia. Löytyykö Rovaniemeltä mistään kaupasta Caprin sokeritonta lime lonkeroa? Tavallista löytyy, katkeroa löytyy ja jääteetä löytyy, mutta lime lonkeroa en ole nähnyt. Prismaan ei sitä ole tullut palautteestani huolimatta. Turhan pitkä matka hakea sitä Kemijärveltä tai Oulusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu