KUKA OLISI KIINOSTUNUT ZONE-diettistä?

Jos löytäisimme pienen ryhmän voisimme lähteä yhteisvoimin toteuttamaan tälläistä Zone-dieetti ohjelmaa. Kirjoitelkaa tähän mielipiteitä ja jos kiinnostusta on, otamme keskenämme yhteyttä ja sovimme jatkosta miten etenemme. Tässä ei ole takana mitään kaupallista touhua vaan teen aloitteen aivan puhtaasti omasta tarpeestani laihtua. Laitan yhteystietoni tuonne allemmaksi 8/2-06
4657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sähköposti osoite on: [email protected]
ota reilusti yhteyttä, jos on kiinnostusta.

Äänestä

Kertoisitko tämän Zone-dieetin periaatteet?

Äänestä
  • ovat lyhyesti mainittuina Zone ruokavalion suosittama kalorijako 40% hiilihydraatteja ja 30% proteiinia sekä 30% rasvaa. Aterioita on useita pieniä annoksia vuorokaudessa. Tällöin saavutetaan tasapainoinen ihannetila. Elimistö polttaa ravinnon tasaisesti ympärivuorokauden. Tähän voidaan sopeuttaa hieman liikuntaa jne. Dieetti perustuu
    USA-laiseen julkaisuun (kirjoittaja Barry Sears/Bill Lawren) ZONE kirjaseen. Kannattaa lukea vaikka kirjastossa. Aiheesta on joskus ollut myös vilkas keskustelu kansanradiossa muutama vuosi sitten. Täällä Suomessa on myös jokin hoitola joka noudattaa menetelmää.

    Äänestä

minä laihdutin zonella uhdessä välissä 30mkiloa ja siinä on muutenn mahtava ohje ennen urheilusuoritusta no, siis että ennen ku esim lähtee salille niin kannattaa vaikka kuoria ja pilkkoa appelsiini ja siihen vähän rasvatonta raejuustoa ja mantelirouhetta. noin puoli tunita ennemmin tais olla ja sit jaksaa tehä töitä ja kilot kasirisee oikeesta paikasta. paino tuli kyllä sairastamisen myötä takasin ja nyt uusi painonpudotus edessä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Justin kirjoitti:

Jos löytäisimme pienen ryhmän voisimme lähteä yhteisvoimin toteuttamaan tälläistä Zone-dieetti ohjelmaa. Kirjoitelkaa tähän mielipiteitä ja jos kiinnostusta on, otamme keskenämme yhteyttä ja sovimme jatkosta miten etenemme. Tässä ei ole takana mitään kaupallista touhua vaan teen aloitteen aivan puhtaasti omasta tarpeestani laihtua. Laitan yhteystietoni tuonne allemmaksi 8/2-06

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu