Olympiakomitea on toiminut jo viisaasti,mutta vielä pieni varoituksen sana:
Torinoon on saattanut olla pyrkimässä joku tai on ehkä jo menossa, jolla ei ole rehtiä tarkoitusta olympiaurheilla vaan salainen tarkoitus mustamaalata Suomen hiihtoväki taas kunnolla doping-munauksella.Näiden ponsorit ovat aivan muualla.
Hiihtoväki teki pahimman virheensä,kun voitti herjausjutun STT:tä vastaan.Itsehän STT sotki presidentinvaalit ja Esko Ahon mollauksen hiihtourheiluun ja taas uusi vaalimollaus oli Alpo Rusin juttu, vanhoja kerratakseni.
Nyt tuntuu oudolta, miksi juuri YLE, kaunatoimittajien suuri keskittymä,parahtaa,kun eräs "lintu" ei päässytkään mukaan.
KOK, ole varovainen ja luja,vieläkin.
VARO , HIIHTOVÄKI
Doping
0
194
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi724969Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1164689- 804163
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1014087Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa33158Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1223094- 352828
- 282767
- 372742
- 402733