matti hautamäki

matti hautamäki oli toinen mäkihypyssä eilen se on hyvä asia kun suomi sai kaksi mitallia.
3300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta olisihan suomella ollut mahdollisuuksia vielä useampaan kuin 2 mitaliin...

Äänestä

Taisit laittaa ensimmäisen asiallisen viestin tälle palstalle!

Kaikki itkevät menetettyjä mitaleita mutta kukaan ei muista onnistumisia. Koskis-Markku ja Hauta-Matti saivat mitalit, Jaska oli viides yhdistetyssä, Puuru-Paavo teki kauden parhaan suorituksensa ampumahiihdossa, naisleijonat voittivat avausottelunsa...

Koko kisoissa on toistaiseksi tullut vain pari pettymystä, suurin osa suomalaisista on päässyt tasolleen ja muutama on jo ylittänyt itsensä. Ei siellä Torinossa niin huonosti ole mennyt!

Äänestä

,,tyytyy valittaen todeta, että Matti joutui tuomaripelin uhriksi ja menetti olympiakullan.
Olihan Matin hyppy eri tyylikäs, ei mikään koukkuselkä hyppy. Matti hyppäsi rauhallisesti kauniissa asennossa ja yhtä pitkälle. Voi kun harmittaaaaaaa,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


okki kirjoitti:

matti hautamäki oli toinen mäkihypyssä eilen se on hyvä asia kun suomi sai kaksi mitallia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu