Viikonlopun Pohjoismainen urheiluteko

Zlatan Ibrahimovicin hieno 1-0 maali San Sirolla Interiä vastaan.
Siinä mallia mäkihyppynylkyille ja hiihtoniiloille oikeasta kansainvälisestä huippu-urheiluteosta.
7538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Milloin suomalainen tekee Serie-A:ssa samanalaisen ?
Ere ei onnistunut siellä.

Äänestä

Zlatan on liian heikoilla sulakkeilla varustettu höyrypää.Mutta sehän on tyypillitä kaikilla mustapäillä.Tämä on faktaa eikä rasismia.

Äänestä
  • on kuumakalle mutta huippupelaaja kuitenkin. Tulee loistamaan ensi kesän MM-kisoissa.

    Äänestä

  • joo.. kirjoitti:

    on kuumakalle mutta huippupelaaja kuitenkin. Tulee loistamaan ensi kesän MM-kisoissa.

    Orava vie brassit niiiin selvään voittoon!!!

    Äänestä

OLYMPIALAISIIN?????
Vaikka jalkapallo onkin yx mun suosikkilajeista, niin ei kyllä yx maali mee mun arvoasteikolla ohi esim. pohjoismaiden kolmoisvoitosta mäkihypyssä, Björndalenin ja Estilin hopeamitaleista...
Ne sentään oli olympiamitaleja eikä vaan vaan yx maali pitkän kauden aikana yhessä pelissä...

Äänestä
  • Mäkihyppy. Hiihto. Jääkiekko. Kumparelasku. Yhdistetty. Näistä kohkaavat ihmiset pyörivät, hmmm, hieman pienissä sfääreissä sanoisin.
    Nähtyäsi yhden hypyn mäestä, olet nähnyt silloin ne kaikki. Samanlaisia lätsähdyksiähän ne on kaikki. Miten joku voi kuluttaa aikaansa, ja viihtyä, katsomalla mäkihyppyä ?

    Äänestä

  • susienhalaaja kirjoitti:

    Mäkihyppy. Hiihto. Jääkiekko. Kumparelasku. Yhdistetty. Näistä kohkaavat ihmiset pyörivät, hmmm, hieman pienissä sfääreissä sanoisin.
    Nähtyäsi yhden hypyn mäestä, olet nähnyt silloin ne kaikki. Samanlaisia lätsähdyksiähän ne on kaikki. Miten joku voi kuluttaa aikaansa, ja viihtyä, katsomalla mäkihyppyä ?

    Sitten se olis eri asia, jos pohjoismaa voittais nyt Saksan MM-kisat tai muuta vastaavaa, mutta vaikka talvilajeilla ei ookaan yhtä paljon kattojia kun jalkapallolla, niin silti se oli vaan yksi pahainen maali tuhansien maalien joukossa tällä kaudella, eikä se ansaitse sen suurempaa hehkutusta ja nimeämistä viikonlopun suureksi pohjoismaiseksi teoksi (vai miten sä nyt ilmasitkaan sen asian tossa alotusviestissäs)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


susienhalaaja kirjoitti:

Zlatan Ibrahimovicin hieno 1-0 maali San Sirolla Interiä vastaan.
Siinä mallia mäkihyppynylkyille ja hiihtoniiloille oikeasta kansainvälisestä huippu-urheiluteosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu