hei,
mua on alkanut kiinnostamaan Pilates, kun sitä niin kehutaan, jos sillä sais niskahartiaseudun toimimaan kun ei sali eikä jumpat auta.
asun Tuusulassa eikä lähistön työväenopistoissa ole Pilatesta, miten pääsisin siihen tutustumaan? ja onko se niin upeaa ja tehokasta kun sanotaan? jos DVDn tai kirjan hankkisin, mitä suosittelette?
Pilates
2
688
Vastaukset
- PilatesPilates
Olen nyt käynyt Pilates-tunneilla noin kuukauden verran, ja voin sanoa, että omasta mielestäni se on ainakin tehokasta.
Tosin se on myös aluksi varsinkin aika hankalaa ja jotkut liikkeet tulee helposti tehtyä väärin, jolloin niiden teho vähenee tai katoaa kokonaan.
Minäkin sunnittelin aikoinaan ostavani DVD:n tai kirjan, mutta kannattaa kuitenkin aloittaa ohjatuilla tunneilla. Kun perusasiat ovat hallussa, voi omatoiminen harjoittelukin olla tuloksellista ja tehokasta.- vinkkejä?
...mutta meidän lähellä ei ole Pilates-kursseja just nyt, tai on yksi joka on täynnä ja pitäisi matkata Hkiin asti tai ainakin Vantaalle.
olen tehnyt muutamia harjoituksia nyt kotona ja yrittänyt todella keskittyä touhuun, ja olen mielestäni onnistunut melko hyvin. mutta kyllä kaipaisin ohjattua tuntia, olenkin maininnut kuntoklubillani jos ottaisivat Pilateksen ohjelmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat331289Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691085- 104936
41000 kavallettu rahaa
uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.35858Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö56719- 42716
- 48693
Fantasioista
Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai94662Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi
Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks302656- 29635