Olet kertonut muutamaan otteeseen ettet ole ainoa joka palstaa valvoo, ja ylläpitokin on saattanut poistaa viestejä.
Haluan epäselvän ilmaisusi vuoksi tarkennusta:
Jos palstalta katoaa viestejä, niin ymmärtääkseni siihen on kaksi mahdollisuutta, joko Goharin oikeuksilla tai rekisteröidyn kirjoittajan toimesta.
Oletko luovuttanut omat tunnuksesi KENENKÄÄN muun henkilön käyttöön, siten että joku muu voisi poistella viestejä puolestasi tai olisiko joku muuten nähnyt/päässyt käsiksi tunnuksiisi?
Entä oletko vaihtanut salasanasi säännöllisesti ja sellaiseen ettei sitä voi helposti arvata?
Poistoissa on ollut huomattavasti epäjohdonmukaisuuksia mikä panee epäilemään jonkin lenkin ylläolevista pettäneen pahasti.
Gohar, varmistus
4
449
Vastaukset
- Eihän?
...ylläoleva koskee siis tapauksia joissa poistaja ei ole ylläpito, eli viestit mitkä poistetaan ilman asiaperustetta.
- Gohar
ainakaan minun toimesta kenelläkään muulla pääsyä minun kauttani palstalle poistelemaan viestejä - siitä voit olla 100% varma :)
Kuten jo aiemmin nimim. Minervalle totesin, että tietty epäloogisuus syntyy toisinaan siitä, että poistettaessa pitkästä viestiketjusta välistä yksikin häirikköviesti,katoaa siinä samalla kaikki muut samassa ketjussa olevat - myös asialliset viestit. Liimaan-leikkaan-askartelen näitä toisinaan takaisin,mutta se on joka ikinen kerta vähän liian aikaa viepää puuhaa yhdelle ihmiselle siinä ei aina ole mieltäkään,jos ne ovat vastauksia vaikkapa juuri poistettuun viestiin - vaikka itsessään siis olisivatkin ihan asiallisia. Tuollaisessa tilanteessa laittakaa ihmeessä uusi viesti/aloitus jos oma viesti on kadonnut toisen mukana,mutta siinä oli jotakin jonka haluaa sanoa ja asiallisesti.
Sen sijaan uusien aloitusten poistossa en itse sen kummempaa epäloogisuutta ole huomannut,sillä 90% tällä hetkellä poistettavista on jo kertaalleen poistettuja - joko täältä tai muualta ja ihan syystä, ja ne loputkin sitten joko sääntöjä selvästi rikkovia tai sellaisia, jotka siirretään muualle koska aiheensa vuoksi sopivat jollekin toiselle palstalle paremmin -mm joitakin viestejä silloin tällöin siirtyy tuonne Koraani palstalle. olen ilmoittanut ylläpidolle kaikista tuollaisista itkuvirsistä.
- Eihän?
Palstalle sen sijaan et kovin paljon ole saanut tekstiä aikaan, joten panee ihmettelemään mitä palstalta haluat.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4062629IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk841995- 1581541
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.611448Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten171396Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021241- 1441032
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu501024Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44890- 71882