Suomi24 Uskonto/Islam-palstalla on herännyt epäilys, että palstaa hallinnoi eli toimii sheriffinä ryhmä muslimeja, jotka esiintyvät Gohar-nimimerkillä. Gohar on palstalla maanantaista sunnuntaihin klo 7:stä yö 11:sta. Voiko tämä olla mahdollista naiselta, joka väittää olevansa kolmen lapsen äiti ja käyvänsä töissä.
Jos palstalle laittaa islamia kritisoivan tai elämää islamilaisessa maassa kuvaavan tekstin, niin teksti poistuu mihin vuorokauden aikaan tahansa ja minä päivänä tahansa.
Voisiko Suomi24:n ylläpito tutkia asian?
Islam-palstaa hallinnoi ryhmä ...
6
634
Vastaukset
- Missä yli-sheriffi?
Miten se on mahdollista? Eikö Eniro valvo yhtään sheriffejään. Pitäisi sheriffillekin olla sheriffi.
kun pojat ei saa siellä läpi rasistisia herjausviestejään niin itketään joka palstalla kuin pienet kakarat.
- I'm amazed!
Käkkäräpää sai pistettyä peräkkäin useamman kuin 5 sanaa. ONNITTELUT.
- hassu
ainoakaan kriittisesti islamiin suhtautuva kirjoitus ei pysy siellä kuin hetken. keskustele sitten asiaan liittyvistä aiheista, kun palstaa dominoi ryhmä muslimeja. kyllä eniron pitäisi hyväksyä sananvapaus tälläkin palstalla. tämä jos joku on sensuuria törkeimmillään.
- Suomalainen Suomesta
Tietääkö kukaan millä paikkakunnalla tämä Gohar vaikuttaa? Hän on kyllä törkeyksien huippu. Ja taas suomalaiset eivät tee mitään. Pääasia on, että hihhulit määrää.
- on että
Suomessa on laitettu joka kylään islam vetoisia pizza, kebab ym. paikkoja, isoimmissa kaupungeissa joka kaupunginosassa.
Nämä paikat aseistetaan ja varustetaan hiljalleen ja jokaiseen tulee yksi koulutettu upseeri/yhdyshenkilö.
Oikean hetken tullen aiheutetaan useassa paikassa häiriötä jonne saadaan sidottua poliisit,nämä ovat myös samalla väijytyksiä jossa poliisit poistetaan. (Mellakointi eri maissa on testausta viranomaisten nopeudesta ja mistä joukot tulee) Samaan aikaan hyökätään poliisiasemille jossa on korkeintaan muutama henkilö. Sieltä selviää myös yksityishenkilöiden aseistus jolla saadaan myös siviilit riisuttua aseista.
Puolustusvoimien yksiköt ovat viikonloppuisin pienellä miehityksellä, tälläisen yksikön eliminointiin riittää 10 aseistettua ja koulutettua miestä. Sieltä saadaan vahva aseistus mikä riittää pääjoukkojen aseistukseen.
Joka pizzeria muuttuu alueelliseksi valvontayksiköksi josta pystytään valvomaan tehokkaasti ihmisten liikkumista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425811Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2175346Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers704542Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464312SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813796SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593199Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062470SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396