Sininen hiiri nurin

HIFK - Botnia 4-1
7842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

botta oli heikko - meinasi silti viedä pisteen
monta ifk:n peliä tällä kaudella nähneenä en vieläkään ymmärrä kuinka se ei kykene rakentamaan omaa peliään mitään joukkuetta vastaan - ilman kumelaa punaisilla ei ole kuin söderström
umpisurkea esitys jälleen vaikka pisteet kotiin

Äänestä
  • Mitä se sitten kertoo muista joukkueista että "umpisurkea" HIFK on voittanut melkein kaikki matsinsa tämän vuoden puolella?

    HIFK pelaa vastustajan tason mukaan. Botnia on surkea jengi, joten matsikin oli surkea. OLS taas on huippujoukkue, jonka HIFK on voittanut molemmissa peleissä.

    Ja sitten tuo 1-19. Tajuatko yhtään minkä tason porukka Moskovan Dynamo on? Tiesitkö että Dynamo pelasi Suomen kiertueellaan myös Veiterää vastaan. Arvaa miten peli päättyi? Minäpä kerron: 1-25. Botniaa vastaan olisi mennyt kevyesti kolmekymppiä rikki.

    Olet varmaan niitä tyyppejä jotka hurraavat aina kun HIFK:n vastustaja tekee maalin.

    Äänestä

Hyvä HIFK,

Kundit on pelanneet loistavasti, kykyjensä ylärajoilla. Joukkue on Stadin ykkönen, Botnia voitti ekamatsin 3-2 mutta HIFK voitti toisen ottelun 4-1. HIFK on maalierolla 6-4 stadin ykkönen.

Äänestä
  • Jos Punakoneen tarkoitus ja tavoite olikin voittaa stadin kuninkuus, stadin kingi. Silloihan ifkin kauden tavoite on toteutunut, seura on tyytyväinen, joukkueen johto on tyytyväinen, pelaajat ovat tyytyväisiä, mutta mikä tärkeintä kannattajat ovat tyyttyväisä.

    Äänestä

  • Alumiini kirjoitti:

    Jos Punakoneen tarkoitus ja tavoite olikin voittaa stadin kuninkuus, stadin kingi. Silloihan ifkin kauden tavoite on toteutunut, seura on tyytyväinen, joukkueen johto on tyytyväinen, pelaajat ovat tyytyväisiä, mutta mikä tärkeintä kannattajat ovat tyyttyväisä.

    mahtava saavutus

    Äänestä

Punainen norsu kaatui taas, kuten jokainen vuosi, mutta sininen hiiri voitti jälleen!!! Miettikääpäs sitä!

Äänestä

Valitettavasti aina ei voi voittaa varsinkaan silloin kuin tarttisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Punainen paholainen kirjoitti:

HIFK - Botnia 4-1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu