Nimikeskustelun helmi

Tuolla aiemmin on keskutelu curlingin nimen suomennoksesta, tässä keskustelun helmi:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000001518&posting=22000000014346110
2608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvä, että naurattaa muitakin. Yhä vieläkin hihittelen, nyt noita loppupään juttuja. Ja erikoisesti tosikot naurattaa.

Hyvä peli tuo kurlinki.

Äänestä
  • Käväisin tuolla alempana antamassasi linkissä. Olipa loistavaa huvia!

    "Joskus Uusis lähtee pesästään ja kulkee keskellämme kuin kuka tahansa meistä."

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


old.man.river kirjoitti:

Tuolla aiemmin on keskutelu curlingin nimen suomennoksesta, tässä keskustelun helmi:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000001518&posting=22000000014346110

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu