mistään lajista enää..aika tyypillistä suomelle nämä "huonot päivät" ja huonot tuurit juuri silloin kun pitäisi onnistua.kympillä kannatetaan kyllä lätkää ja eiköhän se mitsku tule mutta ei kestä pokka kuitenkaan niin pitkälle että se olisi kultainen.
ei tule suomelle kultaa...
5
417
Vastaukset
- tulei
Joo, ei sitä kultaa tule. Ajattelin että curlingista sellainen olisi viimein saatu, mutta ei niin ei. Lätkästä en usko että tulee mitalia ollenkaan, haluaisin uskoa että mitali tulisi, mutta liian kovia joukkueita vastassa. Neljänneksi jää.
- !!!
ettei siitä lätkästä tuu mitalia, muttei vielä heitetä uskoa kaivoon! NElossijat ja hopea ovat liiankin tuttuja meille suomalaisille,joten jospa sitä kultaa nyt sitten kaikesta huolimatta tulisi!
- tule
EI!
- urhelu on p..stä
Himskatin hyvä, ettei suomi saanut kultaa jossain kurlauskisassa. En olisi kestänyt sitä, että sitä olis jauhettu vaikka kuinka moneen otteeseen.
Toivottavasti osaavat olla hiljaa, kun eivät voittaneet.- harmittelija
sinullapas on harvinaisen omituinen asenne. Eikö se olisi vaan hemmetin hyvä jos suomi olisi kultaa voittanut ja hehkutuksesta ei tulisi loppua. Suomi olisi paras maa curlingissa ja kanada olisi saanut niellä katkeran tappion. Oi, olisipa suomi voittanut, mutta eipä se hopeakaan huono ole. (mutta on se kuitenkin huonompi kuin kulta ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390