Kummallista kun ensin hehkutetaan ja sitten kun saadaan hopeaa ja hävitään kulta niin yhtäkkiä palsta täyttyy tökeröistä kommenteista ja loukkauksista. (toki onhan täällä kannustaviakin kommentteja) Niinhän se on, että jos urheilija voittaa kultaa, niin se on koko Suomen voitto, mutta jos ei onnistukaan niin se on urheilijan häviö, ei Suomen. Curling-joukkue pelasi hienot olympialaiset! Hyvä pojat! Hopea on mahtava saavutus!
On se
kumma juttu...
2
420
Vastaukset
- Man
Mee ja hae se hopeas!
- kaarin_ep
Hyvät valittajat!
Kun tuli VAIN hopeaa niin alkaa tämä paskan puhuminen. Meistä jokainen itse voisi miettiä pystyisikö samaan. Voin arvata että näistä paskan puhujista ei kukaan pääsisi samalle tasolle kuin Suomen joukkue tänään! Elikä eikuin kokeilemaan ja sitten vasta valittamaan tännenäin. Toisaalta suosittelen teitä ekana katsomaan itseänne peiliin...Valittajat areena on teidän, jään mielenkiinnolla odottelemaan teidän näyttöjä;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17022195Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant689392Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.277397Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805864Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215840Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324898HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.894526Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm934298"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770