Onko Kuusamossa vappuna lunta?
Onko Kuusamossa vappuna lunta?
Harri_
51122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuusamo EI ole osa Lappia, vaan kuuluu Pohjois-Pohjanmaahan. Ihan vain pienenä vinkkinä...
"Kuusamo EI ole osa Lappia, vaan kuuluu Pohjois-Pohjanmaahan. Ihan vain pienenä vinkkinä..."
EI IKINÄ! PERKELE, KUUSAMO EI KUULU POHJANMAAHAN
Pohjanmaa ei ulotu Itä-Suomeen, Pohjanmaalla ei ole tuntureita tai vaaroja ja Pohjanmaa ei liioin ulotu poronhoitoalueelle.
TIEDOKSESI ETTÄ SE TIENPENKALLA OLEVA MAAKUNTARAJAN KYLTTI ON TÄSSÄ TAPAUKSESSA VAIN HALLINNOLLISEN ALUEEN RAJA. SI9ITÄ HUOLIMATTA KUUSAMO ON OSA LAPPIA.
sitä lunta on vappuna katolla niin on sitä sitte varmaan maassaki... ja se kuusamo on muuten sitte tuolla pohjoos pohjanmaalla.,.,., mutta tervetuloa vaan kyseleen lappilaisilta jos ette siellä alempanna tiiä jotain.
ollu luinta viime vappuna kuusamossa, sukset oli mukana mutta hiihtämään pääsi vasta kun ajoi lappiin asti.
nyt siellä on ainakin lunta reippaasti.
Sallassa , tuu tänne .