Lihasten palautuminen

Millähän saisi lihakset palautumaan nopeammin pitkistä hiihtolenkeistä? Haluaisin hiihtää joka päivä mutta jalat on jumissa. Magnesium ei tunnu nopeuttavan palautumista, mihin seuraavaksi turvautuisin?
31104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten olisi ihan vaan lepo?

Äänestä

pidä välipäiviä. ei ole mitään järkeä hiihtää joka päivä, jos siis hiihtosi on kunnon reipasta hiihtoa eikä hissuttelua. kuulostele oloasi miltä tuntuu. jos lihakset tukossa ja väsyttää, älä lähde hiihtämään.

Äänestä

riittäis varmaan 3 kertaa hiihtäminen viikossa ja kannattais juoda palautumisjuoma hiihtolenkin jälkeen. Ei se mangnesium auta kuin kramppeihin/suonenvetoon jos niihinkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Treenipelle kirjoitti:

Millähän saisi lihakset palautumaan nopeammin pitkistä hiihtolenkeistä? Haluaisin hiihtää joka päivä mutta jalat on jumissa. Magnesium ei tunnu nopeuttavan palautumista, mihin seuraavaksi turvautuisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu