Puoli prosenttia suomalaisista äänesti

Naurettavia pellejä jotka väittää että
"Suomen kansa valitsi Lordin"
HAH!
äänestyksessä annettiin kaikkiaan 200.000 ääntä
jos äänet olisi ihmisiä se olisi vain 4 prosenttia väestöstä.

Lordi sai toisella kierroksella 67.000 ääntä,
joista moni tuli samoilta jannuilta.
Siispä alle puoli prosenttia suomalaisista äänesti Lordia.
Aika kaukana koko kansasta.

Euroopassa on 300 miljoonaa asukasta,
saatte näpyttää kännyköitänne sormet kipeinä,
ettekä sittenkään onnistu.
9678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ihankuin sitä Tomi Metsäketoa ei olis äänestetty sormet sauhuten. Veikkaan että Lordia äänestettiin paljon ihan vain senkin takia, ettei Metsäketo fanit saa lapsellista tahtoaan lävitse.

Sitä paitsi on paljon sellaisia, jotka kannusti Lordia, muttei silti äänestänyt. Ei kaikki ole fanaatikkoja.

Lordia äänesti tasan tarkkaan muutkin kuin hevarit ja massateinit! Voittivatpa kerrankin massa-aikuiset, jotka tietävät italian kauniiksi kieleksi.

Äänestä
  • Miksi mollaat muita?

    Italian on kaunis kieli,
    kiroilu ja haukkuminen on rumaa.

    Italia patria poetarum.

    Äänestä

  • Italia kirjoitti:

    Miksi mollaat muita?

    Italian on kaunis kieli,
    kiroilu ja haukkuminen on rumaa.

    Italia patria poetarum.

    Kyllähän se italia ihan nätti kieli on. Tosin latina on kauniimpaa. Ja tuohon Italia patria poetarum-kommenttiin voisi sanoa sen että silloiset runot tehtiin latinaksi ja kopioitiin kreikkalaisilta, siis Rooman vallan aikana.

    Äänestä

Puhut ehkä totta,mutta jos vain 4 % äänesti koko bändiä,niin sehän tarkoittaa että lopuille jotka eivät äänestäneet ketään on ihan sama mikä tai kuka sinne menee.Eli turha valittaa.Koko kansalla OLI MAHDOLLISUUS äänestää,mutta ne jotka eivät sitä tehneet,kärsikööt nyt.Omapa on ongelmanne,

Äänestä
  • Ne äänesti joilla ei ollut parempaa tekemistä,
    kuka ottaa tollaset pellekisat tosissaan.

    Äänestä

Kaikilla oli mahdollisuus äänestää ja jos 96% jätti äänestämättä, niin vaietkoon myös nyt, jos tulos ei miellytä!

Lordi sai eniten ääniä, joten Lordi valittin edustamaan Suomea.

Äänestä
  • Joo oikein hyvin edustaa Suomea,
    yhtä hyvin kuin Kaurismäki, Duudsonit ja Conan.

    Kyllä nauru maittaa kun huomaavat
    mitä hullut suomalaiset on taas keksineet.

    Äänestä

Oon hevari. En äänestänyt ketään, koska euroviisut ovat sellainen maukujuhla. Olen kuitenkin iloinen että Lordi valittiin.

Äänestä

Sähän oot kova jauhaa paskaa. Taidat olla ruottalainen?! Mistähän oot repässy noin sun "Faktat", täh?! Pitkästä aikaa muakin ihan hymyilyttää, kiitos sun!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lordia kirjoitti:

Naurettavia pellejä jotka väittää että
"Suomen kansa valitsi Lordin"
HAH!
äänestyksessä annettiin kaikkiaan 200.000 ääntä
jos äänet olisi ihmisiä se olisi vain 4 prosenttia väestöstä.

Lordi sai toisella kierroksella 67.000 ääntä,
joista moni tuli samoilta jannuilta.
Siispä alle puoli prosenttia suomalaisista äänesti Lordia.
Aika kaukana koko kansasta.

Euroopassa on 300 miljoonaa asukasta,
saatte näpyttää kännyköitänne sormet kipeinä,
ettekä sittenkään onnistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu