Kokemuksia yrjönkadun uimahallista?

uimapuvulla kiitos:)

Hei!

Onko kukaan käynyt Helsingin keskustassa sijaitsevassa yrjönkadun uimhallissa? Millainen oli kokemus? Ajattelin että olis kiva mennä. Ohjeessa oli että siellä saa uida uimapuvulla tai ilman. Olin ihan hämmästynyt. Ilman uimapukuu??! Onkohan se sitten sellanen nudistien mekka? Millastakohan väkee siellä käy?

6

26146

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alakerrassa

      alakerrassa voi käydä aivan rauhassa ja häiriintymättä seksuaali väehmmistön olemassa olosta. Etenkin jos käy aamulla tai päivällä ja ei siellä kyllä illallakaan häiritä, mutta silloin paikalla taitaa olla olla joku määrä velttoranteisia miehenpuolia. Mutta yrittävtä kyllä oll akuin eivät olisikaan, ei siitä sivulliset kärsi. En minä ainakaan. Mutta tietysti jos alat tsekata kavereiden vehkeitä sillä silmällä niin eiköhän jonkun verran vastahuomiota kerry.

      Sanoisin että suurin osa alakerran kävijöistä on tavallisia miehiä. Ja luullakseni myös hieman epätavallisemmat yksilöt käyvät siellä lähinnä vain uimassa.

      Yläkerta on juttu sinänsä ja vastaa kulttuurimatkaa eksoottiseen maahan - ainakin tekee visiitin nurkkasaunoihin. Puulämmitteisesessä perinne saunasssa on hyvä löyly ja melko vähän oheisilmiöitä. Onhan se kiva että sieltä saa oman hytin, pedin, viitan, pyyhkeen, voi ostaa juotavaa ja syötävää ihan alkoholia myöten ja jopa vastan. Marskin nurkassa on vielä porukan tilaussaunakin.

      Mutta jotenkin siellä kakkosessa tulee välillä hieman omituinen ja kiusaantunut olo, vaikkei kyse olis kuin tuijotuksesta.

      Ykköskerroksessa käyn niin usein kuin pääsen kakkosessa kerran - pari talvessa.

      Ilman uimapukua uinti on paikan parhaita juttuja. Ei nudismimielessä, vaan siitä syystä, että ei tartte piilotella märkiä uikkareita loppupäiväksi tavaroihinsa ja toisekseen siitä syystä ettei juuri kukaan änkeä altaasta klooria hönkyvät uikkarit päällään tai pers-alusenaan löylyyn niin kaikissa muissa uimahalleissa tapahtuu. Niiden saunoissa on aina käryä ilmassa Yrjönkadulla ei juuri koskaan. Uikkariton halli on yleensäkin vaivaton.

      Noista syistä kestän ihan mielelläni sen että joudun kulkemaan munasillani suihkusta altaaseen ja altaassa se jo unohtuukin - eihän siellä näe vertaileeko joku itseään suhun vai ei, siellä uidaan. Sitäpaitsi alastihan sitä normaalit ihmiset ovat kuidenkin uimahallien suihkuissa ja saunoissa.

      • Normaali mies

        Olen normaali suomalainen mies. Se, ketä rakastan tai kenen kanssa harrastan seksiä on oma asiani. - Siihen asti kunnes siitä tehdään "epänormaalia".

        UIMAhallissa käyn UIMASSA. Yrjönkadulla sen vaivattomuuden ja tunnelman takia. Mieli lepää ja loska jää ulos. Vaikka olen nuori ja luultavasti aika komeakin, en ole koskaan huomannut seksuaalista häirintää tai flirttiä. Ehkäpä siksi, että en ole aiheesta ko.paikassa ollut kiinnostunut.

        Monille "heteroseksuaaleille" miehille se tuntuu olevan pakkomielle. Jos joku on kiinnostunut sun pippelistä, niin pitääkö sun sen kummemmin kiinnostua takaisin? Vai pelkäätkö, että et osaa sanoa ei? Jos se niin kiinnostaa, niin kokeikaa sit sitä Sturenkadun Vogueta.(En vain käsitä heteromiesten kiinnostusta homoihin ollenkaan)

        Turha tehdä tavallisista asioista niin kovin vaikeita. Nautitaan nyt siitä Yrjönkadusta. Taidankin lähetä sinne ihan just. UIMAAN.


      • uimisesta nauttiva
        Normaali mies kirjoitti:

        Olen normaali suomalainen mies. Se, ketä rakastan tai kenen kanssa harrastan seksiä on oma asiani. - Siihen asti kunnes siitä tehdään "epänormaalia".

        UIMAhallissa käyn UIMASSA. Yrjönkadulla sen vaivattomuuden ja tunnelman takia. Mieli lepää ja loska jää ulos. Vaikka olen nuori ja luultavasti aika komeakin, en ole koskaan huomannut seksuaalista häirintää tai flirttiä. Ehkäpä siksi, että en ole aiheesta ko.paikassa ollut kiinnostunut.

        Monille "heteroseksuaaleille" miehille se tuntuu olevan pakkomielle. Jos joku on kiinnostunut sun pippelistä, niin pitääkö sun sen kummemmin kiinnostua takaisin? Vai pelkäätkö, että et osaa sanoa ei? Jos se niin kiinnostaa, niin kokeikaa sit sitä Sturenkadun Vogueta.(En vain käsitä heteromiesten kiinnostusta homoihin ollenkaan)

        Turha tehdä tavallisista asioista niin kovin vaikeita. Nautitaan nyt siitä Yrjönkadusta. Taidankin lähetä sinne ihan just. UIMAAN.

        Olipa terveitä, raikkaita ajatuksia Sinulla! Kiitos hetken palautuksesta tähän normaaliin, eheän ihmisen seksuaalisuuteen tässä maailmanmenossa, jossa sitä seksiä tungetaan tietoisuuteen jopa tienvarren jättialusvaatemainoksissa.


    • Iljettävä hetero

      ...sairaat homothan ne siel!!!

    • Taina

      Se on ihana paikka, ihan kuin menisi aikaan taaksepäin kun käy siellä, siis hyvällä tavalla--kun suurin osa uimareista ei käytä uimapukua, siinä voi melkein kuvitella, että on siirtynyt muinais-Roomaan tai vastaavaan, kauas nykyajan kiireistä ja stressistä.

      Sitäpaitsi uimapuku on ärsyttävä saunassa, ja saa saunan haisemaan kloorille. Ja kun sitä ei ole, ei myöskään joudu jälkeenpäin temppuilemaan märän puvun kanssa kun on kotiinpäin menossa, eikä joudu etukäteen suunnittelemaan uimahalliin menoa.

      Siellä käy myös monta vanhaa mummoa,joille varmaan nykyajan uimapuvut ei ihan sovi. Näyttävät paljon paremmalta ihan omana itsenään kuin johonkin Baywatch Babe pukuun ängettynä.

    • OUH my .....

      =o siel oli ihan kauheeta. Oon sitä mielt et siel sais olla yks kerros uimapuku päällä uiville naisille !!!??!!

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      385
      3253
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      315
      1526
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      84
      1322
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1311
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1305
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1255
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1155
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1062
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      26
      965
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      857
    Aihe