apua unettomuuteeni? Tai lähinnä kyse on siitä, että unirytmi on mennyt aivan sekaisin ja nukahdan joskus 3-4 aikoihin ja herään tietenkin puolilta päivin.
Olen kyllä joskus harrastanut joogaa, mutta en muista sen vaikuttaneen nukkumiseeni.
Olisiko
2
525
Vastaukset
- ursis
rentouttaa niin että on helpompi saada unta. Muukin liikunta auttaa unensaantia, kunhan ei liiku liian myöhään.
Mutta jos nukut puolillepäivin, niin ei ole ihme, ettet saa unta. Ala herätä aikaisemmin. Voi olla että muutama yö menee 3-4 tunnin unilla, mutta kyllä se sitten alkaa todennäköisesti uni maistua vähän aikaisemmin illalla.- Yogi bear
Joo Sahaja Jooga saattaisi auttaa. Katsoppa lisää tietoa osoitteesta www.jooga.org Tämä on siis oikeaa joogaa! Myös kaikenlaista muuta huonoa joogaa on saatavilla, mutta tämä on sitä oikeaa! Vältä ja kierrä muut joogat kaukaa, ne eivät vastaa todellisiin ongelmiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131413- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31057Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15971Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9918Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59828- 32820
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37758Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44744