Olisiko

joogasta

apua unettomuuteeni? Tai lähinnä kyse on siitä, että unirytmi on mennyt aivan sekaisin ja nukahdan joskus 3-4 aikoihin ja herään tietenkin puolilta päivin.

Olen kyllä joskus harrastanut joogaa, mutta en muista sen vaikuttaneen nukkumiseeni.

2

544

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ursis

      rentouttaa niin että on helpompi saada unta. Muukin liikunta auttaa unensaantia, kunhan ei liiku liian myöhään.

      Mutta jos nukut puolillepäivin, niin ei ole ihme, ettet saa unta. Ala herätä aikaisemmin. Voi olla että muutama yö menee 3-4 tunnin unilla, mutta kyllä se sitten alkaa todennäköisesti uni maistua vähän aikaisemmin illalla.

      • Yogi bear

        Joo Sahaja Jooga saattaisi auttaa. Katsoppa lisää tietoa osoitteesta www.jooga.org Tämä on siis oikeaa joogaa! Myös kaikenlaista muuta huonoa joogaa on saatavilla, mutta tämä on sitä oikeaa! Vältä ja kierrä muut joogat kaukaa, ne eivät vastaa todellisiin ongelmiin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      32
      1266
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1085
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      104
      906
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      35
      838
    5. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      686
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      53
      670
    7. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      636
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      92
      633
    9. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      625
    10. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      40
      617
    Aihe