KILT

Löytyykö enää mistään KILT-suklaata?
4393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nimi soittaa jotain kelloa päässä. Oliko se juuri sitä "jääsuklaata", eli "viileän" makuista tryffeliä yms..? Minusta tuntuu, että muistan tuon suklaan 80-luvulta. Lapsuudessa se oli suosikkini ja voisihan sitä vieläkin syödä. Mutta en ole löytänyt sitä mistään..

Äänestä
  • Joskus kauan sitten näin k-marketissa sellaista, mutta en enää ole nähnyt.. Se oli sellaista viileää suklaata, oliko sitä tummaa ja vaaleaa??

    Äänestä

  • herkku kirjoitti:

    Joskus kauan sitten näin k-marketissa sellaista, mutta en enää ole nähnyt.. Se oli sellaista viileää suklaata, oliko sitä tummaa ja vaaleaa??

    Kyllä sitä minunkin muistaakseni oli sekä tummaa että vaaleaa laatua.. Oikein ikävä tulee! Hyvä makumuisto..

    Oikeastaan on harmi, kun niin monia hyviä sukuja ei enää tehdä. :(

    Äänestä

Jos nyt en ihan väärin muista, maaliskuussa näin Kilt-suklaata Haaparannan ICA:ssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koo kirjoitti:

Löytyykö enää mistään KILT-suklaata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu