Tampere ja uimahallimaksut!!

Siis miettikää ihmiset, Tampereella normaali uiminen maksaa 1.11 alkaen 4,5 euroa, aivan sikatörkeetä!!
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lohjalla 6 eur... huh huh

Äänestä

Eläkeläinen menee lasten hinnalla mutta miten on TYÖTTÖMÄN asiat?

Ei ole mitään jokapojan hommia mutta onhan noita avantoja pilkkireissulla ja kevät ilmoilla sinne putoilee jo muutenkin.

Yleiset kulkuvälineet ja kunnalliset palvelut pitäis olla ilmaisia kaikille.

Äänestä

Just. Ei sit enempää viitti viä ihmisiä rahastaa. Mulla on jo pitemmän aikaa ollu kova hinku uimaan, vielä en ole päässyt. Taitaa karista haaveet viikottaisesta uintireissusta tollasten hintojen takia. Eipä paljon opiskelijallakaan oo rahaa. Onhan toki opiskelija-ale:t, mut nekin kai voimassa vaan klo 14 asti(oikaskaa käsitystäni jos olen väärässä).Kysyn vaan kuinka monena päivänä koulusta pääsee ennen klo 16? Täytyy kai tyytyä köyhän osaan ja odotella kesää, että pääsee järveen pulahtaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mertsu81 kirjoitti:

Siis miettikää ihmiset, Tampereella normaali uiminen maksaa 1.11 alkaen 4,5 euroa, aivan sikatörkeetä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu