Ehtiikö Tukholmamarathonille?

Pohjakunto kohtuullisen hyvä, lenkkiä tullut heiteltyä 2-3 kertaa viikossa läpi vuoden ( 10 -15km).

Pitäisikö huhtikuussa ottaa pitkää lenkkiä oikein tosissaan nyt, jotta marathon taittuis helposti?

Onko tapahtuma käymisen arvoinen, ilmoittautunut olen jo.
4874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tolla pohjakunnolla pääsee jo nytten maratonin maaliin. Ei muuta ku 30-40km lenkkejä pohjiksi ni pääsee tuntumaan :)

Äänestä
  • Järkevämpää on juosta muutama 20-30 km lenkki.

    Äänestä

Sinne kannattaa ilmoittautua ajoissa, yleensä myydään loppuun alkuvuonnna.

Det är tyvärr för sent för att anmäla sig till Stockholm Marathon 2006.
Maxgränsen 17 000 anmälda passerades den 22 mars. Då sattes stopp för fler anmälningar.

Äänestä

Vähän tehoja lisää ja muutama parin-kolmen tunnin lenkki niin kyllä se siitä. Muista myös riittävä palautuminen kovien treenien välissä.
Tukholman maraton on erinomainen tapahtuma. Itse lähden kesäkuussa kolmatta kertaa mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karri 77 kirjoitti:

Pohjakunto kohtuullisen hyvä, lenkkiä tullut heiteltyä 2-3 kertaa viikossa läpi vuoden ( 10 -15km).

Pitäisikö huhtikuussa ottaa pitkää lenkkiä oikein tosissaan nyt, jotta marathon taittuis helposti?

Onko tapahtuma käymisen arvoinen, ilmoittautunut olen jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu