Minkälainen pallo

Kata

Hei! Joku jo aiemmin kyselikin noista palloista niin voisiko joku hieman kertoa minkälainen pallo olisi hyvä, koska itse en ainakaan tiedä ketään keltä kysyä. Eli onko esim miehille ja naisille omat pallot? Miten ne mahdollisesti eroavat toisistaan? Entä ote pallosta, eli minkälainen sen pitäisi olla? Pitääkö sormien upota syvälle niihin reikiin vai ei? Entä kuinka kaukana sen peukalonreiän pitää olla niistä kahdesta muusta?

Saattoi olla huonoja kysymyksiä mutta jos joku nyt ymmärsi ja jaksaisi vastata niin olisin kiitollinen, eli kiitos jo etukäteen :)

1

1028

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • old.man.river

      http://www.keilailuliitto.fi/html/koulutus.asp

      Lue tuolta ainakin kohdat "Ennen kuin aloitat" siellä on pallon valinnatsa ja "Keilailun ABC" sisältää lisää tietoa. Mikäli aiot ostaa oman pallon niin ota ehdottomasti yhteyttä keilahallisi pallo- ja tarvikemyyntiin, sieltä saat parasta asiantuntija-apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3343
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      40
      2197
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2148
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1887
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1518
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1329
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      125
      1222
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1200
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1145
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1099
    Aihe