Jenkkakahvat

Joo, siis otsikosta näkyy varmaan aihe.
Haluaisin pienet jenkkakahvani veks. Onko olemassa mitään erityisiä liikkeitä, joilla nämä saisi pois vai riittääkö pelkkä aktiivinen lenkkeily polttamaan vyötäröltä ylimääräistä?

Kaunis kiitos vastaajille ja mukavaa kevättä!
1628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aktiivinen lenkkeily tai muu aerobinen liikuntamuoto riittää, mitään täsmäliikettä ongelmaan ei ole. kannattaa toki tehdä myös vatsalihasliikkeitä, koska heikko vatsa on monen selkävaivaisen syy pälä pälä jne jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cosminen. kirjoitti:

Joo, siis otsikosta näkyy varmaan aihe.
Haluaisin pienet jenkkakahvani veks. Onko olemassa mitään erityisiä liikkeitä, joilla nämä saisi pois vai riittääkö pelkkä aktiivinen lenkkeily polttamaan vyötäröltä ylimääräistä?

Kaunis kiitos vastaajille ja mukavaa kevättä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu