Dembski avustaa (ääri)oikeistolaista..Ann'ia

http://www.uncommondescent.com/index.php/archives/1071

Tämä Ann Coulter on amerikan Tony Halme, USAssa tunnettu rääväsuinen kolumnisti, kommentaattori ja best-seller-kirjailijatar.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ann_Coulter

Ei ihme jos joku nimittää tätä xenofoobista evoluutioepäilijää Ann "Eva Braun" Coulteriksi, kun hän on tukenut Etelä-Afrikan rotusortohallitustakin..

Kuten olen jo aiemmin osoittanut, kreationismilla, rasismilla ja äärioikeistolla on paljon yhteistä.. Suomessakin..

7

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurala
    • Miesasiamies

      Vasemmistolaisuus tai oikeistolaisuus pitäisi määritellä, mielestäni, taloususkomusten mukaan.
      Sillä lailla alkuperäiset, elikkä eurooppalaisen, klassisen liberalismin ja amerikkalaisen libertarismin kannattajat ovat äärioikeistolaisia, invidualisteja. Kommunistit ja erilaiset rotusortohallitukset ovat kollektivistisia ja sosialistisia, joskus talouden puolesta osaksi oikeistolaisia, erittäin usein äärivasemmistolaisia.

      Amerikan liberaalit tukevat naisten ja etnisten vähemmistöjen etuoikeuksia, ja kollektivistinen ja libertaarinen oikeisto ei.

      • pallokala

        "Sillä lailla alkuperäiset, elikkä eurooppalaisen, klassisen liberalismin ja amerikkalaisen libertarismin kannattajat ovat äärioikeistolaisia, invidualisteja. Kommunistit ja erilaiset rotusortohallitukset ovat kollektivistisia ja sosialistisia, joskus talouden puolesta osaksi oikeistolaisia, erittäin usein äärivasemmistolaisia."

        En ole koskaan tajunnut, miksi natsit lasketaan äärioikeistoon. Isestään selvästi kun suunnitelmatalous ei ole markkinataloutta. Oikeistolaisuus taasen sisältää juuri tuon markkinatalouden.


    • Mistä tuo tuli?

      Mistä tuli väite "äärioikeiston avustamisesta"?

      Dembskihän avustaa itseään: hän on ollut antamassa ohjeita antidarwinismista kirjoittamiseen monille, tällä kertaa myös ilmeisesti jollekin äärioikeistoon kuuluvalle.

      Eikö Suomessakaan sitten saa tiedemies antaa ohjeita ja muutosehdotuksia jonkun (ääri)oikeiston tai vasemmistolaisuuden kannattajalle, vai tulkitaanko kirjoittamisessa avustaminen heti ääriLIIKKEEN tukemiseksi?

      Jos lääkäri auttaa äärioikeistolaista sairastunutta, MrKATin logiikalla voidaan sanoa, että tällöin lääkäri on tukenut äärioikeistoa...

      ;)


      • KRea
        MrKAT kirjoitti:

        Tämä alla oli myös muistini perukoilla, en perusta vain yhteen sattumaan..

        http://redstaterabble.blogspot.com/2005/11/william-dembski-fascist.html

        "William Dembski, fascist?
        Fascist is not the sort of word RSR uses lightly. .."

        Ihmettelen MrKattin epätoivoista asennetta, kun on alkanut menetellä näin lapsellisesti. On kyllä selvää, että ID on lyönyt USAssa itsensä läpi eikä evoluutioon voida siellä enää luottaa. Lisäksi moni suomalainen tiedemies on jo älynnyt, että sattuman tuloksena ei voi syntyä minkäänlaista systeemiä.

        Mutta miksi MrKat jatkat tätä kun sulla ei ole enää asiallista asiaa esiteltävänä evoluution puolesta ? On surullista seurata ihmisen tahallista itsensä alasajoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18044
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      4922
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4577
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4490
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4300
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      59
      4170
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      3773
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3425
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      34
      2696
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2419
    Aihe