Liivate

keinotekoisesti valmistettua liivatetta? Siis sellasta jossa ei ole käytetty eläimistä mitään.
2380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Levästä valmistetaan agar agaria joka toimii liivatteen tavoin. Ei ole synteettinen, mutta toimii. Synteettistä liivatetta ei ole.

Äänestä

Agar-agarin lisäksi pektiini toimii hyvin liivatteen sijasta. Sekään ei ole synteettinen vaan eristetään omenasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko olemassa kirjoitti:

keinotekoisesti valmistettua liivatetta? Siis sellasta jossa ei ole käytetty eläimistä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu