Isabella "jogurtti"

Hei!
Mitäs tykkäätte Isabella (nimi muuttui) maitovalmisteista? niitähän ei voi kutsua jogurteiksi. Mutta ovat ihanan samettisen pehmeitä. Nyt oli tullut jokin uusi makukin, olikohan persikka-passion tai jotain. Nam =)
1418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyviä ne ovat, entiset Bifisoftit. Jogurtteina en ole koskaan osannut niitä pitää, vaan ne menevät paremminkin jälkiruokien puolelle jo makunsa ja makeutensa puolesta. Minun suosikkini on se kirsikanmakuinen, ja vaikka en jogurteista piittaakaan, niin Isabellaa ostan silloin tällöin.

Isabellat valmistetaan Juustoportissa Jalasjärvellä ja ne ovat olleet markkinoilla jo yli vuosikymmenen ajan. Ilmestyttyään silloin aikoinaan ne voittivat myös erään elintarvikekilpailun. Kannattaa maistaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bifisoft kirjoitti:

Hei!
Mitäs tykkäätte Isabella (nimi muuttui) maitovalmisteista? niitähän ei voi kutsua jogurteiksi. Mutta ovat ihanan samettisen pehmeitä. Nyt oli tullut jokin uusi makukin, olikohan persikka-passion tai jotain. Nam =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu