Intersportissa oli nakamuran x-rideria myynnissä. Myyjän mukaan erikoismalli.
Itse olen käsittänyt ettei nakamuria enää valmisteta, vaan jamis on tullut sen tilalle. Nakamuralla oli kyllä viime vuoden malistossa x-rider, mutta tämä pyörä joita nyt myydään ei ole viime vuoden mallistosta. Näytti nimittäin olevan deoren osilla.
Näytti pyörällä olevan suositushinta 650 euroa ilman lokareita ja tarakkaa. Tarjoushinta oli 499 sisältäen tarakan, lokarit ja uskoisin vielä saavani lukon neuvoteltua kaupan päälle. Olisikohan ihan susi ostos? Hankala tietysti sanoa tietämättä pyörästä enempää. Mutta jos joku muukin olisi samaiseen malliin törmännyt, ja osaisi aatoksiaan kertoa.
Netistä en löytänyt tietoa ko pyörästä muuta kuin viime vuoden mallista, mutta se onkin eri osilla, niin kuin jo mainitsin.
Nakamura x-rider
2
3089
Vastaukset
- FuusioHki
Kysypä myyjältä tiedot myös "näkymättömistä" osista, kuten navoista ja keskiöstä sekä rataspakasta. Usein pyöristä hehkutetaan takavaihtajaa, mutta "unohdetaan" kertoa muista osista.
Jos tuossa siis tosiaan on Deoren osasarja, niin hinta on edullinen, tosin epäilen. Pelkkä takavaihtaja on ainoastaan parikymppiä Aceraa kalliimpi.
Halvin hyridi, jossa olen nähnyt Deoren osasarjaa oli Rossano, ovh 698€. - XRIDER
Olen polkenut vuonna 2005 valmistetulla x-riderilla jo kolme kesää. Kilometrejä on kertynyt viitisen tuhatta ja pyörä on toiminut tähän mennessä hyvin. Tosin jarrupaloja ja renkaita on joutunut uusimaan. Pyörä rullaa hyvin asfaltilla renkaassa olevan 'kiskon' päällä. Suhteellisen leveiden renkaidensa ansiosta kyyti on hiekkatielläkin kevyttä, ja etuhaarukan ja satulan jousitus tekevät matkanteosta tasaisempaa. Tuskin ostos täysi susi voi olla. Pidä vain renkaiden laakereiden puhtaudesta huolta ja älä anna pyörän muutenkaan paskoittua liikaa. Hiekkapöly syö kakki kuluvat osat äkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472467
- 1761694
- 921588
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745