minkä kokoinen on naiselle iso hauis??

tiuhtis^

kysymys on tyhmä, mutta pakko nyt kysyä kun mies sanoo että mulla on lihakset kasvanu liiaksikin, hauiksen ympärys on (jännitettynä) 30cm. Musta tää ei oo mitenkään ihmeellinen koko, ja kait sitä itse vähän sokeutuukin omalle kropalle. Mulla on aina ollut aika helposti kasvavat lihakset, ja nyt kasvua on tapahtunut pari senttiä parissa kk:ssa kun olen lisännyt treeniä/lihasryhmä ja tsekannut proteiinien saannin. Itse haluaisin vielä lihasta lisää=) Mitenkäs teillä, mitkä on mitat=)?

15

7068

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hauiksen....

      eli hauis on olkavarren etupuolella, ojentaja takapuolella. niistä sekä olkvarren luusta muodostuu olkavarren paksuus. hauiksen kokoa on lähes mahdoton mitata.

    • sdgsd

      40cm on naiselle aika iso hauis.

      • Miiru

        tykkäätkös sinä Flexi tuollaisesta naisesta? Minusta siinä on jo naisellisuus kaukana. Mutta minähän olenkin nainen, enkä ymmärrä noita miesten juttuja ;)

        Mun mielestä naisille riittävä lihasten määrä menee fitness-kisaajien lihasmäärässä. Se on kaunista. Mutta niissäkin joillain menee jo kehonrakennuksen puolelle.

        Muistan kun Marja aloitteli kisaamista, silloin hän oli kaunis.


      • kerran hyi!!
        Miiru kirjoitti:

        tykkäätkös sinä Flexi tuollaisesta naisesta? Minusta siinä on jo naisellisuus kaukana. Mutta minähän olenkin nainen, enkä ymmärrä noita miesten juttuja ;)

        Mun mielestä naisille riittävä lihasten määrä menee fitness-kisaajien lihasmäärässä. Se on kaunista. Mutta niissäkin joillain menee jo kehonrakennuksen puolelle.

        Muistan kun Marja aloitteli kisaamista, silloin hän oli kaunis.

        tuossa nainen on jo muuttunut hirviön näköiseksi! Miten ihminen voi tehdä itsestään tuon näköisen? Surullista katsottavaa..mielestäni esim. tämä miss fitness world-else lautala on kaunis ja sopusuhtainen!=)


      • juttu jota...
        Miiru kirjoitti:

        tykkäätkös sinä Flexi tuollaisesta naisesta? Minusta siinä on jo naisellisuus kaukana. Mutta minähän olenkin nainen, enkä ymmärrä noita miesten juttuja ;)

        Mun mielestä naisille riittävä lihasten määrä menee fitness-kisaajien lihasmäärässä. Se on kaunista. Mutta niissäkin joillain menee jo kehonrakennuksen puolelle.

        Muistan kun Marja aloitteli kisaamista, silloin hän oli kaunis.

        harrastaa monenlainen ihminen mutta jos meinaat että tämä botari on jo mies ymmärrän lauseesi

        "Mutta minähän olenkin nainen, enkä ymmärrä noita miesten juttuja ;) "

        Muussa tapauksessa kyseessä on kyllä ihan "naisten" juttu koska henkilö ilmeisesti on m..nainen ...

        Kauneus on katsojan silmissä.


      • Miiru
        juttu jota... kirjoitti:

        harrastaa monenlainen ihminen mutta jos meinaat että tämä botari on jo mies ymmärrän lauseesi

        "Mutta minähän olenkin nainen, enkä ymmärrä noita miesten juttuja ;) "

        Muussa tapauksessa kyseessä on kyllä ihan "naisten" juttu koska henkilö ilmeisesti on m..nainen ...

        Kauneus on katsojan silmissä.

        kauneus on katsojan silmässä.. ja tuohan on ihan "kaunista" (tai paremminkin komeata) miehelle. Ja tunnustettakoon..kehonrakentajamies mulla kotona onkin.

        Mutta se mikä sopii miehen ulkonäköön, ei välttämättä sovi naisen ulkonäköön, ja toisinpäin... en mäkään haluaisi miehelleni naisellisia muotoja ;)

        Sori sori, eka kommenttini lähti vähän provolla tyylillä, mutta se nyt oli vaan mun mielipide..
        itse harrastan "fitnessiä", mutta naisen muotoisena pysyen.

        Mun mielestä Marjo Krishi ja aikoinaan Riitta Koukkari ovat naisellisia fitness-kisaajia.
        :D


    • pilvilotta

      siis suhteessa. Jotkut miehet vaan nyt on sellaisia, että naisen pitäisi olla ihan tikkulaiha... Mielestäni tuollainen 30cm on ihan ookoo kokoinen hauis naiselle. Itselläni on joskus ollut sitä luokkaa eikä se nyt kauheen isolta tuntunut vaikka pieni ihminen olenkin. Joskus mittailtiin ja monella naisella oli kyllä hieman pienempi vaikka olivat yhtä lailla treenanneet (puhutaan siis ihan parista sentistä).

      Nykyään ymp.mitta on suht saman 30cm mutta nyt tuota rasvaa on vähän enemmän päällä kuin aikoinaan joten se hieman haittaa vertailua ;) Eli hankalahan noita on vertailla eri ihmisten välillä.

      • hernettä kummempi

        sillä ojentaja tuon ympärysmitan tekee. EI HAUIS suhteessa ojentajaan ole iso, hänen ojentaja kylläkin on hyvin lyhyt.


    • joopa

      Jaahas. Hauiksesi on kasvanut siis pari senttiä parissa kuukaudessa.
      12 kuukauden (vuoden) treenin jälkeen sinun "nopeasti kasvavat" lihaksesi ovat siis kasvaneet 24 SENTTIÄ!!!!

      Sitten se on jo yli puolimetrinen!

    • kst655

      Pienihän tuo vielä on minun makuuni. Sitten kun puhutaan tuollaisesta 40 sentin ympärysmitasta ja se on vielä kiinteää lihasta niin aletaan puhua sopivan kokoisesta ja sen jälkeen vasta isosta. Liian isoa ei taida ollakaan, kunhan se muistuttaa treenattua käsivartta, eikä mitään tasapaksua pökkelöä.

    • karpo

      En toi mun mielestäni ole tyhmä kysymys, ulkonäkö on meille kaikille tärkeä asia ja me peilataan sitä muiden ihmisten mielipiteiden kautta.
      Mä olen hämmästellyt sitä kuinka erikokoisilta saman kokoiseksi mittatut hauikset näyttävät. Netissä on paljon kuvia joissa naiset ja miehet jännittävät hauistaan, ja hauiksen koko on ilmoitettu siinä kuvatekstissä. Lyhyen ihmisen hauis näyttää paljon isommalta kuin samankokoinen hauis pitkällä ihmisellä.

      Mä olen mies ja olkavarren ympärys jännitettynä on n.40 cm. Netin kuvissa naisilla, joiden haban mitaksi ilmoitetaan 30 cm on mun mielestä paljon isompi hauis kuin mulla. Johtunee siitä että mulla tota ruhoa on ympärillä niin paljon ettei hauis erotu muusta kropasta.

      Jos olet siro ja lyhyt, olen melko saletti että hauiksesi on erittäin kauniisti kehittynyt ja se on aika monen miehen mielestä tosi seksikästä!
      Jatka samaan tahtiin ja käytä lyhythihaisia paitoja!

    • roinaaja

      Ei ton kuvan nainen ".Pelkällä luontaistuoteilla ol kyllä lihaksia kasvattanut ,roinata on kyllä tarvinnut.

    • HYVÄ!!!

      Tää on nyt huono vastaus tähän mutta mulla on 31cm olkavarren ympärysmitta ja liian pieni...minun mielestä itselleni koska haluan kasvattaa sitä.
      Muuten pullistettuna se on kyllä kaunis joten sinulla on juuri hyvän kokoinen haukkari! Naisena en kyllä haulua liian isoa hauista mutta pikkusen vielä ympärysmittaa niin sit! :)

    • Anonyymi

      Naisella 33 cm. on sen verran iso, että se herättää jo huomiota pullistettaessa. 36 cm. herättää miessukupuolessa pelonsekaista kunnioitusta ja 39 cm. pakokauhua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      337
      3338
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      209
      2933
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      61
      2460
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      177
      1520
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      18
      1329
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      55
      1320
    7. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      945
    8. 60
      943
    9. 89
      885
    10. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      20
      834
    Aihe