On aivan mahtavaa, että Lordi tuli, näki ja voitti!
http://img.aftonbladet.se/noje/0605/21/NYHETER-21s38-vinnare-754_438.jpg
Ei yhtään voittoa koko Eurovisionin 40 vuoden historiassa, ja sitten BANG! Voitto tulee ja rytinällä tuleekin :D Ennätyksiäkin rikottiin ja maailman mainetta saatiin! Kiitos siitä!
Mutta Carolan olisi siltikin pitänyt voittaa ;)
http://static.fanzone.org/data/images/08/94/b7/94b7655b41ed323ae3d4bfe1f3ec0242ab3dc5e9.png
Carola olisi ollut oikea voittaja!
16
1039
Vastaukset
- Suomalainen
Se akka on jo voittanu joskus!
- pah!
Se botoxisilikoninoita-akka on voittanu jo. Muhun ei abbakopiot iske.
- Est. nainen
Jokaisella oma mielipide! Etkö sinä ole tyytyväinen?
- fljasdlfjl
Minä ainakin olen surullinen siitä, että suomen skideille tuli idoliksi saatanan palvojat. Oletko lukenut heidän sanoitustaan?
- käkikello
Niin siis olen niin Carola-fani, että olisin suonut hänen voittavan, mutta tottakai Suomen ensimmäinen ja erittäin näyttävä Euroviisu-voitto ja samalla piste-ennätysten rikkominen on mahtavaa!
Olisin vain nähny Carolan ja Lordin mieluumin eri kisoissa, koska Lordin voitto oli ilmiselvää. - Aikuinen nainen
fljasdlfjl kirjoitti:
Minä ainakin olen surullinen siitä, että suomen skideille tuli idoliksi saatanan palvojat. Oletko lukenut heidän sanoitustaan?
Mikään skidi ole..aikuinen nainen ja aivan käsittämättömän hurmiossa Lordiin !! Ihanaa olla suomalainen ja ainoastaan Lordin ansiosta! Niistä sanoista...upeat sanat ja tosikot häipyköön Pehmolandiaan.
Ota asioista selvää ennenkuin alat syyttelemään. I Love Lordi!!
- - Kummeli -
Ehdottomasti olisi Carolan kuulunut voittaa, vaikka olenkin fanaattinen suomalainen. Rumat jätkät pois lavalta ja kauniita naisia tilalle.
Eikö Kummelikin laulanut aikoinaan: "Rumat ihmiset menkää kotiin."- menenkin
Mene sinä sitten kauniiden ihmisten ruotsiin.
- ja ulkonäöllä sitä
mennään voittamaan euroviisuja? Mitä tekemistä silmänkauneudella on musiikkikilpailujen kanssa. Osta Jallu, siellä on sitä silmänkauneutta. On tainnut mennä Kummelikin hukkaan kohdallasi kun et edes heidän huumoriaan ymmärrä.
- Lordi on no.1
Carola voiiti vuonna 91 kappalella en av stormvind
- .....
....on se, joka saa eniten pisteitä. Jokaisella on toki oma mielipide, ja kunnioitan sitä. Mutta Lordi jyräsi Carolan pisteissä. Esityksen perusteella itse olisin suonut Carolalle ainakin kolmannen tilan.
- käkikello
sama täällä :)
Onhan se Lordin voitto mahtava ja aivan uskomaton juttu! Carola osallistui vääränä vuonna ;)
- -------------------
Nyt ollaan kyl ylpeitä Suomesta!!!Ei me missään Ruotsissa asuta....ja koska mä oon aito suomalainen niin kannustan omaa maata,...en naapureita!!!!Eli SUOMI .......täs ei nyt kukaa ala maan petturiks :D
- ...
1983
Kolmas sija kappaleella Främling
http://www.youtube.com/watch?v=DLyNduAQVsc&search=Carola
1991
Voitto kappaleella Fångad av en Stormvind
http://www.youtube.com/watch?v=YIvVJYZjJBk&search=Carola
2006
Viides sija kappaleella Invincible
http://www.youtube.com/watch?v=sf9xsTK_mIs&search=Carola
Erittäin vaikuttava henkilökohtainen meritti-lista Euroviisuista, joten Onneksi olkoon!- emanuela
vaikka kansa(t) ei äänestänytkään häntä voittoon tänä vuonna, niin hieno ura silti hänellä. Ja ääntä tietysti löytyy. Näissä kappaleissa on mielestäni aika paljon vaikutteita Ruotsin ylpeydenaiheelta ABBA:lta (?), mikä tietysti on ihan ymmärrettävää ja hyväksyttävää.
- Tuulikone
Vaikka täällä näitä tuulikoneita on omasta takaakin niin en antanut pisteitä Carolalle. Laulu Ei sytyttänyt tippaakaan. Kultaa päältä kakku kaunis.?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883