olen syönyt koko tämän viikon 500-1000 kalorin vajeella. nyt sit perjantaina olis tiedossa ryyppyjuhlat, mitähän mä oikein teen. siellä on tottakai kaikkee hyvää ruokaakin, pizzaa,popkornia yms yms.. ääh.. ja sitä lihottavaa viinaa. pakko sinne o mennä.. kuinka paljon pitää sit oikein olla syömättä koko päivänä muuten,varmaan aika paljon?! ja seuraavana päivänä myös pitäs olla syömättä tai tehdä ainakin lenkki..kukahan on vaan lenkkikuntonen krapulassa... jos juo sillai vaikka 0.5litraa viinaa, niin eihän se o kun 1155kcal.. ja mun kulutus on jotain 2250kcal.. sit vaan valitsee jotain kevyempiä ruokia..mut pitäähä mun päivälläkin jotain syödä! menee kyllä kalorit yli ja reippaasti....mitä teen!?
miten selviän perjantain ryyppyjuhlista lihomatta!!
4
659
Vastaukset
- .................
Voit ihan hyvin pitää herkkupäivän, jos olet muuten syönyt kurinalaisesti. Yksi päivä ei maalta merelle vie, kunhan ei herkkupäiviä pidä joka toinen päivä :)
Seuraavana päivänä vaakasi voi näyttää lisäkiloja, mutta niistä ei kannata välittää, ovat lähinnä nestettä. Yhdessä päivässä et liho kilokaupalla. Nou hätä. - teinit, teinit!
Kuka sua pakottaa viinaa juomaan? Voihan sitä bileisiin mennä ja ottaa vain muutaman drinkin. Tää on ihan sun oma valintasi; vedätkö perseet vai et. Viinassa on kaloreita, jos siis päätät kiskoa sitä päähäsi, niin sä oot silloin valinnut ne kalorit. Voit valita myös toisinkin.
Toisaalta kun et syö mitään, niin viinahan käy paremmin päähän! Saat änkyräkännin helpommalla! Sitten vaan seuraavana aamuna lenkille kaloreita polttamaan...katotaan kauanko sulla sydän kestää noin epäterveellistä rääkkiä! - syömään hyvin
Suosittelen sinua syömään hyvin juuri ennen kun lähdet. Syö vaikka vihanessosekeittoa tai muuta missä ei ole paljoa kaloreita. Kun olet kylläinen on sinun helpompi kieltäytyä kaikista kerma rasva herkuista juhlissa. Juo jos mahdollista valkoviiniä mitä voit vielä keventää vissyllä tai laittispritellä tai kevyt siidereitä. Ota ruokia mitä tekee mieli mutta ihan vähän, ruokalusikallinen, maistele pitkään ja nauti. Ei yksi ilta ole paha. Yleensä pahempi on se seuraava aamu kun tekee mieli ihan kaikkea. Aamulla voit olla jopa kevyempi kuin illalla koska alkoholi vikuttaa niin että munuaiset laskee nesteet kehosta. Siksi sitä aamulla onkin aina jano.
- iloitse
Syö aamupäivällä kevyesti eli esimerkiksi paljon hedelmiä ja salaattia ja joka aterialla vähän proteiinia (50 g raejuustoa, kanaa, kananmuna, papuja, kalaa). Syö 3 h välein. Täten kaloreita ei tule paljon, muttet ole illalla huippunälkäinen.
Illalla nauti herkuista. Tarkkaile ja rajoita juomista. Juo vettä alkoholin lisäksi.
Hauskaa, kun tulee juhlat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883