Eli, ongelmani on tämänlainen. Sain eilen mp3-soittimen, Asono merkkisen, jossa on muistia 1GB. Pulmanani on sellainen, että, en tiedä kuinka saan ladattua siihen kappaleita! Kun olen liittänyt soittimen koneeseen USB kaapelilla, tulee soittimeen näyttöön teksti *USB RDY* eli USB valmis. Mutta sitten kun yritän jotakin tehdä, mitään ei tapahdu. Voisiko joku auttaa? Haluaisin saada ongelman ratkaistua ennen keskiviikkoa jolloin meillä on luokkaretki koska olen suunnitellut ottavani soittimen sinne mukaani.
Kappaleiden lataus? Pikaista apua!!
black.beauty.sisters
131671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mene Oma Tietokone ja klikkaa E//
Mene koneesi siihen kansioon missä sinun musa sitten on...ja paina hiiren vasenta näppäintä ja raahaa niiden biisien yli joita haluat soittimesi siirtävän. Biisit muuttuu sinisiksi paina jonkun biisin päälle ripeästi KOPIOI ja mene E// kansioon paina siihen johonkin kohtaan samaa näppäintä ja paina LIITÄ. Odota kunnes musa kopioituu ja irrotta sen jälkeen TURVALLISESTI soitin eli painat kellon vierestä npääintä jossa vihreä nuoli ja painat irrota laite turvallisesti ja kun windows pyytää irrottamaan sen niin irrota!!!
Autoit aika paljon, mutta tiedätkö miten saan sen lataamaan? Kun olen nyt kopsannut ne biisit siihen kansioon, niin mitään ei tapahdu. Jos vielä siihen saisin vastauksen, niin olisin kiitollinen ^^.
LIITÄ käyttäen?
Jos siinä oli se kopioidaan ja aika ja vihreä viiva joka liikkuu, niin ne biisit ovat soittimessa. Eli irrota se ja kaikki pitäisi kuulua.
Jos soitin hyppää joidenkin biisien yli niin se ei tunnista niiden muotoa eli muuta ne MP3 tai WMA:ksi, ja vain ne biisit, joista soitin hyppää ohi. Vaikkapa Free mp3 wma converter - ohjelmalla.
Joo, käytin Liitä juttua, ja ne on tässä jonossa ne kappaleet Siirrettävä Levy (J:):llä. Eikä mitään ole tässä nyt tapahtunut. Eikä tässä mikään liiku, eikä ole mitään kelloa.
soittimesi levy?
Ainakin se ikkuna aukeaa J-levyyn, eikä hyväksy muita levyjä.
Jos ei, kokeile uudestaan ensin kopioit ja sitten liität! Kokeile napsauttaa ensin j levyä ja valitse ominaisuudet ja sano mit siellä lukee! Siitä voin päätellä mitä on pielessä!
Eipä soi. valittaa että No Music!. Ja ominaisuuksissa lukee jotain:
Yleiset, Automaattinen käynnistys, Työkalut, Laite, Jakaminen.
Tai siis niistä voi valita että minne menee...
Kokeile laittaa ne uudestaan tai formatoi soitin!
Mitä on formatointi?
kuin soittiessa!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sen jälkeen mene soittimesi valikkoon ja paina jos löytyy "Formatointi" tai "Format" sen jälkeen lataa kaikki biisit uudelleen!
Kiitoos
Guru tietää muustakin kuin HP:n tietokoneista! ;)