Yleisesti ottaen hyväksytään tosiasiaksi, että kuussa ei käytykään.Tämäpä helpotus.
Ei muuta kuin totuutta julistamaan!
Kuussakäynti oli siis skeptismiä
15
1599
Vastaukset
- Janatuinen
Höh.
- kuvasi sen
kuumodulin nousun sieltä kuusta kun ne lähti paluulennolle?
- PitkätukkaM26
Jos nyt yhtään käytät järkees ni tajuat että sillon jo saatto olla kameroita mitä ei tarvinnu kammesta pyörittää
- pyörittäjä
PitkätukkaM26 kirjoitti:
Jos nyt yhtään käytät järkees ni tajuat että sillon jo saatto olla kameroita mitä ei tarvinnu kammesta pyörittää
Miten hörhö voisi käyttää järkeään?
- Ei ollu Video pakkauksia
PitkätukkaM26 kirjoitti:
Jos nyt yhtään käytät järkees ni tajuat että sillon jo saatto olla kameroita mitä ei tarvinnu kammesta pyörittää
Muttei sillon oltu vielä keksitty TV kuvan, joten kameroissa oli filmit jotka sitten lähetettiin tv asemalta isoine mastoine.
- Ei ollu Video Lähetystä
Ei ollu Video pakkauksia kirjoitti:
Muttei sillon oltu vielä keksitty TV kuvan, joten kameroissa oli filmit jotka sitten lähetettiin tv asemalta isoine mastoine.
Tuosta puuttuu muutama sana, ja kirjain mutta elkää minua syyttäkö syy on huonossa yhteydessä.. tai jotain sinne päin..
- .:L:.
Sinusta on helpotus, että kuussa ei käyty? Miksi edes mietitte, että käytiinkö siellä vai ei? Totta kai siellä käytiin.
-jotkut perustelevat sitä varjoilla (menevät eri suuntiin). tämä johtuu siitä, että kuun hiekka heijastaa valoa tehokkaasti aiheuttaen sen, että varjot muodostuvat eri paikkoihin
-jotkut perustelevat sitä van allenin vyöhykkeellä.
On totta, että on hengenvaarallista joutua siihen, mutta oletteko miettineet sitä todennäköisyyttä, millä siihen joutuu?- Foobikko !
Mikä on hengen vaarallista ? hä ?.. alko pelottaa.. kerro!
- kuussakäynneistä
otettu valokuvia kuun pinnalta?
- jr80
Jos väki ei jaksa ruveta kinaamaan salaliitto hihhuleiden kanssa, ei tarkoita että kaikki olisivat samaa mieltä.
Yhtähyvin voisin väittää että maailmaa johtaa kulissien takaa Superälykkään mutantti pingviinit, sinun logiikkasi(?) mukaan jos riittävän moni ei kiellä sitä, niin pitää paikkansa.- Olen aina oikeassa !
en oikeen jaksa uskoa super älykkäisiin pingviineihin mutta joku suurempi voima se on mikä meitä ohjaa.. ja nyt en puhu ameriikasta.
saattaahan ne olla käyny jo marssissakin, eihän me sitä voida tietää.. vaikka olisi kuussa joku tukikohta. ollu jo ties kuin kauvon... mutta en minä mihinkään usko :)
- huijattu
-60 luvulla väitettiin, että kuu olisi asutettu parinkymmenen vuoden päästä.
Missä ne kuuasukkaat nyt on?- jr80
60-luvulla väitettiin myös että 2000 luvulla autot lentäis ja seikkailtais ympäri avaruutta. Ainahan sitä väittää saa, ja samalla tavalla luullaan liikoja tulevaisuudesta nyttenkin.
- tälleen
Ja 1960-luvulla eri seutukaavaliittojen tekemien ennusteiden mukaan Suomen väkiluvun vuonna 2000 olisi pitänyt olla 11 miljoonaa. Missä se väkimäärä nyt on?
Onneksi meillä on sentään hallintohenkilöstö mitoitettu tuolle väkimäärälle, jos ne sattuisivat yhtäkkiä kotiutumaan. - 60-luvun nuori
"-60 luvulla väitettiin, että kuu olisi asutettu parinkymmenen vuoden päästä.
Missä ne kuuasukkaat nyt on?"
Kerro tarkemmin, kuka sellaista väitti!
Itse en muiste yhtään sellaista vakavasti otettavaa väitettä - science fiction on asia erikseen.
Epäilen, että nimim. huijattua ei edes ollut olemassa sillä vuosikymmenellä. Lisäksi epäilen, että taas on kyseessä samanlainen trolli kuin on varmasti osa noista "kuuhuijaus"-jutuista. Tarkoitettu ainoastaan ärsyttämään vakavampaan keskusteluun pyrkiviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3248968Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835528Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3225005SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703470Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32922Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal532305Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42282Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72198- 1132166
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402073