helou!
olisin tulossa syksyllä opiskeleen ramk:hon nii kyselisin vähän tässä et mistä kämpän löytäis hyvin ja mistä sitä vois hakea?lehteen ilmoitus kenties?
kiitos kovasti vastanneille!
olisin tulossa syksyllä opiskeleen ramk:hon nii kyselisin vähän tässä et mistä kämpän löytäis hyvin ja mistä sitä vois hakea?lehteen ilmoitus kenties?
kiitos kovasti vastanneille!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Domus arctica säätiöltä löytää hyvin. Jos vaan lompakko joustaa niin ota kämppä vastaan jo elokuun alussa niin saat paremmin. Syksymmällä on paljon hakijoita, joten asunnot ovat silloin tiukemmassa.
tai sitten ravataloilta(en musita mikä nykyään, joku napapiiritalot) siis kaupungin kämppiä...yleensä sieltä on ihan hyvän kämpän nopsaa löytäny ja ihan kivan hintasia vaikka kaksion yksin ottaa, mutta tietenkin jos koulun lähelle tahtoopi niin kanattee otta domukselta...:))
kiitos kaikille vastanneille!eiköhän se kämppä toivottavasti löydy sieltä rollosta!olen laitellut kovasti hakemuksia meneen mut täytyypä alkaa soitteleen perään et mikäs tilanne!oikein hyvää kesää kaikille!
En oo ikinä nähnyt tuota koltta-kaijaa livenä tai turpavärkinkytöstä tunnistanu todellisudessa.
Tervetuloa Rovaniemelle!
Täällä siedetään jopa tuota yksinkertaista koltta-kaijaa (häpäisee kolttia).
Tuskin hän on rovaniemiläisiä.
Mäkin suosittelen DAS:sia. Käy kattoon niiden kotisivuja niin löydät kaiken tarpeellisen. Sitten on Kunta-asunnot eli Rovanapa Oy. Ja tosiaan jos vaan on rahaa niin kannattee ottaa kämppä ajoissa vastaan kuten heinä- tai elokuussa. Silloin on vielä valinnan varaa. Niin ja vinkkinä vaikka Kuntotien 2-8 talot onki kaukana ja huonon maineen saaneita, niin ne on halvimmat ja viimeksi remontoidut. Asuin siellä yksiössä jonkin aikaa, mutt muutin sitten poikakaverin kanssa yhteen ja alueelta pois, mutta kehun sitä silti.