Siis en puhu nyt mistään huoltoasemista tai ravintoloista, vaan ihan rehellisistä grilleistä. Eli tällä nimikkeellä, mistä löytyy kallein ?
7,2 euroa. TAG, Kuopio. Entä muita ?
Kallein grillilautanen ?
11
2891
Vastaukset
- .........
Kurikassa on huhujen mukaan eräs grilli, josta saa nättijussi-nimisen annoksen, joka maksaa todella paljon. Sisällöstä en tiedä. Ehkä joku osaa kertoa tarkemmin. Hinta on useita kymmeniä euroja, ehkäpä yli satasen.
- väärin muista,
...niin siihen kuului hanhenmaksaa ja kaviaaria...
muistaakseni se maksoi markkoina 495,-
Hyvä mennä kännissä ostamaan pari kalleinta.... ;) - RainBow23
väärin muista, kirjoitti:
...niin siihen kuului hanhenmaksaa ja kaviaaria...
muistaakseni se maksoi markkoina 495,-
Hyvä mennä kännissä ostamaan pari kalleinta.... ;)Joo taitaa Nätti-Jussi maksaa siinä 100 euroa suunnilleen.. Itse olen Kurikasta kotoosin niin tiedän.. Eipä sitä kovin moni oo tainnu ostaa :)
- Tapauksen
Aikaa on kulunut ainakin 15 vuotta, kun tästä Puska-Grillistä oli oikein lehtijuttu Nykypostissa tai Seurassa. Nättijussistakin taisi olla jonkinlainen kuva. Silloista markkamäärää en muista, mutta sillä hinnalla kovin montaa tilausta tuskin on vuosien aikana tehty. Isokokoinen "purilainen" sisälsi mm. parhainta laatua olevan sisäfilepihvin, hanhenmaksaa ja aitoa sampikaviaaria (olisko ollut itse belugaa). Saattoi olla joukossa hummeriakin. Todella säälittävää tuhlata hyviä raaka-aineita tuollaiseen makujen sekasotkuun.
- Rovitsumän
Olikos se 10,50 Torikeitaalla Rovaniemellä.
- ateneumin grilli
kerroshamppari tavallisilla hookoon pihveillä 7,5€...kyllä meinas jo taju lähteä kun näin hinnan! tämä siis helsingissä ateneumin edessä olevasta asuntovaunusta
- stadilainen safka
JUU! Rautatieaseman lähistöltä löytyvät nakkikioskit ovat aivan sairaan hintaisia! Kaikki tuplahampurilaiset, jotka siis todellakin on teollisen makuisia, maksavat yli 7-8 euroa. Sitten jos otat jonkun suden nälän tms. aterian, jossa on ranskalaiset, juoma ja hamppari, niin hinta on jotain 12-14 euroa! Kipeetä! Varsinkin kun sapuska on todella mautonta mättöä! Mäkkäri, Hese tms ovat miljoona kertaa parempia ja huomattavasti halvempia!
- Kurikkalaanen
- kk
http://www.puskajussi.fi/nattijussi.html
se on siinä! - sttwertwertwrt
Kyllä pitää olla aika vähä-älyinen että tuosta sataa euroa maksaa....
- Tiskin tällä puolen
Tuskin tuollaisen ostaja oikeasti siitä ruuasta maksaa, vaan siitä että on yksi sen ostaneista. Vähän sama asia kuin ostettu benji-hyppy, mitään et ehdi tuntea ja pelottaa hitosti, mutta voit sen jälkeen kehua tehneesi sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410