Sunnuntaina päättynyt Loimaan Power cup oli paras, missä olen ollut. Siellä oltiin kaikki osattu ottaa huomioon. Mukavaa oli!
Poweri
4
611
Vastaukset
- Toinen palloilija
Oli kyllä todella mukavaa meidänkin joukkueella! Olisi voinut Poweri kestää vaikka vähän kauemminkin...:) Ainoa miinus ehkä siitä, että osa majoituskouluista oli melkoisen kaukana pelikentiltä, esim. Humppilassa asti eikä ollut järjestettyjä kuljetuksia. Mutta muuten oli oikein hauskaa!:)
- Jo kolmas palloilija
Hyvää oli se, että ei ollut jäähallilla ruokailussa jonoja, lyhyehköt avajaiset, kioskeissa halvemmat hinnat..
Huonoa se, että majoituskoulussani liikaa seuroja ja liian vähän suihkuja, 26 tyttöä nukkui samassa luokkahuoneessa tilanpuutteen vuoksi, huonolaatuiset passit... - lentopalloiliija
Jo kolmas palloilija kirjoitti:
Hyvää oli se, että ei ollut jäähallilla ruokailussa jonoja, lyhyehköt avajaiset, kioskeissa halvemmat hinnat..
Huonoa se, että majoituskoulussani liikaa seuroja ja liian vähän suihkuja, 26 tyttöä nukkui samassa luokkahuoneessa tilanpuutteen vuoksi, huonolaatuiset passit...me ei voitu kattoo avajaisia loppuun koska meillä alko peli heti sen jälkeen piti keretä lämmittelemään...olis voinu järjestää avajaiset silleen että kaikki kerkee kattomaan ne ihan kunnolla...meidän koululla ei ollu liikaa seuroja,mut meillä oli ahtautunut 29 tyttöö samaan huoneeseen!passit oli tosi huonoja:niitä ei voinu pitää missään muualla kuin kaulassa ja mulla palo niska että ihan kivasti sit sattu...neljällä meidän joukkueesta hajos se passi.suihkuja ja vessoja oli ihan liian vähän.vessat ja suihkut oli koko ajan varattuna.ja kun nyt jatkan tätä valituslistaa niin lisättäköön vielä se että power-cup-paidat ovatsiinä mielessä huonoja että niistä näkyy läpi!mutta niillä oli erittäin hyvä pelata...mut se että sai lähettää terveisiä oli hyvä idea!
- Pumpuli_^^
lentopalloiliija kirjoitti:
me ei voitu kattoo avajaisia loppuun koska meillä alko peli heti sen jälkeen piti keretä lämmittelemään...olis voinu järjestää avajaiset silleen että kaikki kerkee kattomaan ne ihan kunnolla...meidän koululla ei ollu liikaa seuroja,mut meillä oli ahtautunut 29 tyttöö samaan huoneeseen!passit oli tosi huonoja:niitä ei voinu pitää missään muualla kuin kaulassa ja mulla palo niska että ihan kivasti sit sattu...neljällä meidän joukkueesta hajos se passi.suihkuja ja vessoja oli ihan liian vähän.vessat ja suihkut oli koko ajan varattuna.ja kun nyt jatkan tätä valituslistaa niin lisättäköön vielä se että power-cup-paidat ovatsiinä mielessä huonoja että niistä näkyy läpi!mutta niillä oli erittäin hyvä pelata...mut se että sai lähettää terveisiä oli hyvä idea!
Hmm.. ihan hyvä se poweri oli, ja innolla ootan seuraavaa! Loimaalla oli vaan ihan älyttömän kaukana majotuskoulut, meillä matkaa kesti puolituntia pelipaikalle! Avajaiset olivat hyvät ja pelejä oli sopiva määrä :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167160- 1982528
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021967En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761527Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911079- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46959- 77863
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7718