Oletteko huomanneet että nämä kaksi täällä roikkuvat jatkuvasti.Ei varmaan kannata luottaa kummankaan juttuihin.ei niillä varmaan itselläänkään kovin hyvin laihdutus suju tai tietämystä laihduttamisesta ole,koska täytyy täällä jatkuvasti kertoa samoja juttuja.ehkä heillä on vaan muuten tylsä elämä.ehkä he haluavat vaan ärsyttää muita puuttumalla joka keskusteluun tappelemaan keskenään.itse olen päättänyt olla edes enää lukematta ollenkaan heidän kirjoittamia juttuja.he eivät ole valmiita hyväksymään kenenkään muun elämän tapaa,joten miksi kuuntelisin heitä? Heidän mielestään kukaan muu ei voi olla oikeassa,mikään muu elämäntapa ei voi olla toimiva.Itsepäisiä pentuja sanon minä.minusta muiden ihmisien tapaa elää ei voi ihan kevyin perustein tuomita.
Täällä on ihmisiä jotka oikeasti tarvitsevat neuvoja ja tukea.miksi kaikki on pilattava? onko joku muu mukana ajatuksessa että ei lueta enää heidän viestejään?ollaan niinkun heitä ei olisikaan.tosin aion lukea vielä kaikki tähän viestiin tulevat vastaukset,jonka jälkeen en enää heitä huomioi.
Täällä on ihmisiä jotka oikeasti tarvitsevat neuvoja ja tukea.miksi kaikki on pilattava? onko joku muu mukana ajatuksessa että ei lueta enää heidän viestejään?ollaan niinkun heitä ei olisikaan.tosin aion lukea vielä kaikki tähän viestiin tulevat vastaukset,jonka jälkeen en enää heitä huomioi.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Hyvä juttu! leikkikööt keskenään, jätetään me huomioimatta :)
Kiitos!
Itselläni paino pudonnut hyvin, kun jätin rasvat minimiin, 83 kg lähtö, nyt 67-68 kiloa. Itseäni ärsyttää lhinnä tuo Kirilin tyyli, että kaikki muut ruokavaliot kuin vhh on väärin.
asiantuntijaan, jolla on 17 kuukauden kokemus ravinteikkaasta vähähiilihydraattisesta ruokavaliosta joka laihduttaa ja poistaa sairauksia. Tässä iässä on kiva kuulla että haukutaan pennuksi, mutta en ole tuomitsemassa muiden elintapoja, jokainen saa syödä ihan miten tahtoo. Minä vain kerron omista kokemuksistani ja jakelen linkkeja niille, jotka ovat kiinnostuneet terveellisistä ruokailuvaihtoehdoista.
Teillä on varmaan myös aivot kutistuneet laihdutuksenne vierellä... ettekö te voi uskoa että kukaan ei kaipaa kumpaakaan teistä tänne!
Niin, siat sinä tunnet, rasvaiset varsinkin, itse kun sellainen myös olet.
Kannattaisi miettiä, kannattaako aina tyrkyttää sitä vhh:ta kaikille, koska kaikki ei ole kiinnostunut rasvamokon syönnistä niinkuin sinä.
te ette tietäisi mitään terveellisestä ruokavaliosta vaan uskoisitte jotain Tepiä, joka kertoo, että mansikkahillo ja letut ovat kevyttä herkkua. Yleensä hermot menee niiltä henkilöiltä, jotka syövät runsaasti hiilihydraatteja ja sokereita.
Sinä se taas himoitset letuista ja mansikkahillosta, vetelisit kilokaupalla kuten pullia ja muffineita. Onneksi en syö niitä niin kuin sinä niitä himoiset syöväsi. Kerran pari kuussa voi muutaman syödä, kun on jättänyt turhan rasvan pois ja saanut painon ja verenpaineen kohdalleen.
"Minä vain kerron omista kokemuksistani ja jakelen linkkeja niille, jotka ovat kiinnostuneet terveellisistä ruokailuvaihtoehdoista."
Sinä haukut ne jotka kysyvät jotain mistä et tykkää ja jakelet linkkejä ja kuluneita fraaseja henkilöille jotka eivät ole kiinnostuneet sinut jutuistasi eivätkä kysyneet mitään. Jos esimerkiksi kysytään kauanko rasvaton maito säilyy jääkaapissa, niin se ei tarkoita sitä että kysyjä olisi kiinnostunut kuuntelemaan sinun mielipidettäsi siitä minkälaista rasvaton maito on terveydelle ja minkälaiset ovat maidonkulutustilastot Suomessa ja kuinka paljon on diabetes yleistynyt.
Ja jos joku kysyy onko mansikka- vai vadelmahillo parempaa teen kanssa, niin se ei tarkoita että kysyjä olisi kysynyt sinulta onko sokeri länsimaissa yleisin karsinogeeni eli syövän aiheuttaja.
Jos kysytään minkä verran nuudeleissa on kaloreita, niin se ei tarkoita että olisi sinulta kysytty kannattaako jättää leipä, hedelmät, riisi, pasta ja peruna sekä sokeri pois ruokavaliosta, ja syödä salaattia pihvin kanssa, koska lihassa on aina sopivasti rasvaakin mukana.
tyrkyttää Kevyet herkut palstalle sellaista mikä ei sinne kuulu. Sä et saa mansikkahillosta millään ilveellä kevyttä herkkua, hiilariletuista puhumattakaan.
Viestissäni mainitsin letut ja mansikkahillon??
Mutta onneksi sinä tankkaat rasvalla painosi ylös ja tautilistasi pitkäksi!
pitkäikäinen ja Luojallemme kiitos, että pääsemme hänestä piakoin eroon. Mites tepsukka, oletko siirtänyt huonot perinnöllisyystekijäsi lapsillesi, toivottavasti et, kaikki on hyvin, mikäli lapsesi eivät ole vammaisia?
eli mansikkahillo ja letut. Alle kilon painavat yhessä. Ja paskana tulee ulos, ei jää turhia kiloja vyötärölle. Ja sitten laihdutusvinkki kirilille: Myy tietokonees ja ala harrastamaan jotain liikunnallista niin pysyy kilot kurissa ja mieli virkeenä. Ja meillä muilla on täällä sitten paljon mukavampaa, kiitos!!
heitäkää tietokoneenne helvettiin ja alkakaa keskittymään vammaisiin lapsiinne, he tarvitsevat teitä enemmän, kuin Kiril.
esiintyy diabetesta, osteoporoosia, joka on seurausta näistä hiilihydraattipommeista joita Tepsukka suosittaa. Lapset eivät saa terveellisiä eläinrasvoja. Jos Tepsukka saa joskus aikaan lapsia niin varmasti syntyvät sairaina. Rintamaidon sijasta Tepu antaa lettuja kun on rasvahysteerikko.
ja voi vittu mikä ketju. Tämmöistäkö tää aina on??!! XD XD Taidan siirtyy takasin seksipalstalle..
Mites sinä kiril-rukka lapsiasi syötät?
Kerro meille!
vain mieleltään sairas persoona, nappaa lääkkeesi.
Hermot menevät myös, jos ei saa nikotiinia jatkuvasti, ai-jai!
enää edes mitään uutta sanottavaa, joten voisivat jättää varmaankin alkuunsa mukavalta tuntuneen leikin sikseen. Rupeaa muutenkin menemään niin paljon henkilökohtaisuuksiin, että voi tulla todellista mielipahaa, jos kalahtaa kohdalleen - enkä usko että kumpikaan sitä kuitenkaan toiselleen toivoo...
Tässä tuli vielä todistusta siihen että ei tepi ja kiril pääse noista samoista vanhoista jutuista mihinkään.Mukana olen siinä että ei niiden juttuja lueta enää.vanhan jauhamista,juttua joka ei liity mitenkään keskustelun aiheeseen.kirjotelkoon keskenään!
Keskustelkoon kahestaan!en lue.
Menossa mukana :)
annat huonon kuvan karppaajista.
lopettaisit sen vouhkaamisesi, ei koko maailmaa voi pelastaa. eikä tarvikkaan.
koko maailmaa, sitämieltähän on myös kalastaja Pentti Linkola, joka haluaa vähentää ihmisten määrää radikaalisti.
täällä on jo liikaa ihmisiä, joten olisi hvyä jos vähän karsittaisi liikoja, tai ainakin säännösteltäisi syntyvyyttä niin, että joka perheeseen max. 2 lasta. olipa sitten lestaadiolainen tai herrankansalainen. samat säännöt kaikille. jos ei tee lapsia, niin annetaan suuri rahallinen palkkio. näin väkiluku vähenee jossain vaiheessa.
että suurin osa ihmisistä syö itsensä sairaiksi nauttimalla "kevyita herkkuja" siis näitä vähärasvaisia ja hiilihydraattipitoisia pommeja, mutta kun lääketeollisuus tulee avuksi niin eihän ne kuole millään mutta elintarvike- ja lääketeollisuus voi hyvin ja veronmaksajat maksaa.
mulla on takataskussa vinopino 'pilleritehtaan' osakkeita.
hyvä idis. pitääpä alkaa sijottaan lääke- ja sokeriteollisuuteen... ne ei kaadu vielä pitkään aikaan.
No eikös näitä "kaveruksia" voi sitten bannata koko keskustelualueelta? Turhaan riitelevät joka ketjussa. Olen ymmärtänyt, että Suomi24 tahtookin meidän siivoavan sivuja - eiköhän jankutuskin kuulu samaan osioon?
Joo kyllä mä oon vähän samaoilla linjoilla. Ei tepin ja kirilin asenne ole kovin lähimmäistä rakastava, jalo eikä frendi...
Tiekkö mulle tuli ihan mieleen noista tepin ja kirilin viesteistä et niissä on semmosta "turhautumisen" makua! ite olin joskus samanlainen; oon sen huomannu kun on liian tiukka ittelleen ja kauheasti kieltää kaikkee itteltään vaikka tekis mieli, niin siinä tulee vitun VIHASEKS :) :)
Montaignen lukeminen auttaa!
Enemmän olen Tepin puolella.
Se on jo tuhanteen kertaan todistettu, ettei ihmiselle ole hyväksi saada liki pelkkää kovaa rasvaa, vaikka se laihduttaisi. Sen huomaa jo muutamassa päivässä mitä se tekee hyvinvoinnille ja iholle. Ihan kuvottaa.
altistavat sairauksille ja turvotus näkyy iholla. Luonnolliset eläinrasvat syötynä ovat parasta ihonhoidossa. Ihan kuvottaa kun jotkut vetävät perunoita, pastaa ja pullaa ja juovat vielä sokerilimuja. Ei sitä ihokaan kestä terveydestä puhumattakaan.
"Ihan kuvottaa...."
Varmaan kuvaottaakin niiden rasva-aterioiden jälkeen. Kerrankin puhuit asiaa.
mitä MUUT tekevät...
suola tällä keskustelupalstalla! Tepi&Kiril, jatkakaa vaan kinastelua. Olette ihastuttava pari, väriläiskä, ihastuttava taistelupari. Herkullista sosiaalipornoa!