pakko päästä lenkille

Onko monella muulla sama juttu, että joka pvä olisi pakko päästä lenkille?
Jos joku pvä jää väliin, se harmitaa ja seuraavalla lenkillä juoksee senkin edestä?
Olen jo miettinyt että tästä on tullut paha riippuvuus, nyt kesällä kun on vielä lenkin päälle mentävä uimaan 1km vähintään.
101227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

iha kiva riippuvuus tää ,, yli 30 v jo kestänny

Äänestä
  • Mutta olen rajoittanut juoksemisen 3-4 kertaa viikossa.

    Äänestä

ja jos ei pääse niin ovet paukkuu ja pinna kiristyy.

Äänestä

homma katkesi pahaan ylikuntoon. onneksi nykyään on terveempi asenne liikuntaan.

Äänestä

Juu,ihan sama homma. Nytkin jo harmittaa,kun ei päässyt aamulenkille,kun ulkona tuulee puuskittain jopa 25m/s. Lenkki pitää tehdä sitten vaikka päivällä. Päivällä tosin tulee enemmän stressiä lenkistä. Tykkään aloittaa päivän liikunnalla. Virkistyy kivasti.

Äänestä

Tehkää hyvinä päivinä kaksi lenkkiä niin ei yksittäinen välipäivä harmita.

Tai harrastakaa sisäliikuntaa, jos sää ei miellytä. Itselläni on kuntopyörä, jota käytän kun ulkona on tympeä keli.

Äänestä

Mul hirtti marrasputki kii. Juaksen joka paikas, joka päivä, joka kelil, aamul, illall, päiväll ja yäl.
Mää vaa juaksen ja juaksen. Simmone poika mää ole. Mää juakse iha helveti tavall.

Äänestä

Nyt vielä tuli lonkka kipeäksi. Varmaan joku limapussin tulehdus,ainakin oireet viittaisi siihen. Ei ole päässyt moneen päivään juoksemaan. >:( Mutta ei vaan pysty kunnolla vielä, paitsi ihan sillälailla lönköttäen. Meikäläinen on tottunut juoksemaan kunnon vauhtia. Hohhoijaa,kun pääsis lenkille...

Äänestä

Ennen juoksin joka arkiaamu 7km lenkin Karhu-lenkkareilla @5.43/km. Nyt menee seitsemän tölkkiä Karhu-olutta @5.43/Karhu ilman kävelypätkiä.

Äänestä

Iltiksessä 155 kilonen nylkkyapina. Kaikki nylkyt lihavia. Aina olleet ja aina tulevat olemaan. Hitaus johtuu hitaista aivoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoksun huumaa kirjoitti:

Onko monella muulla sama juttu, että joka pvä olisi pakko päästä lenkille?
Jos joku pvä jää väliin, se harmitaa ja seuraavalla lenkillä juoksee senkin edestä?
Olen jo miettinyt että tästä on tullut paha riippuvuus, nyt kesällä kun on vielä lenkin päälle mentävä uimaan 1km vähintään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu