Picnic-aterialle

Hei!

Pyytäisin saada vinkkejä lasten makuun sopivasta kivasta ja helposta picnic-ateriasta? Nuorin kylläkin jo 11 v. Millanen picnic-ruoka olisi kätevää?
1563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Täytetyt patongit tai croissantit
Täytteenä tuorejuustoa, kinkkua, salaattia, tomaattia, kurkkua...

Kolmiovoileipiä

wrappeja

mansikoita, kirsikoita, herneitä

Salaattia maun mukaan, fetaa, kalaa, kanaa, mozzarellaa..

jääteetä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äti kirjoitti:

Hei!

Pyytäisin saada vinkkejä lasten makuun sopivasta kivasta ja helposta picnic-ateriasta? Nuorin kylläkin jo 11 v. Millanen picnic-ruoka olisi kätevää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu