siis mihin on kadonnut puna-ahvenen ihana maku... katosi jo noin 10 vuotta sitten.
saatana!
PUNA-AHVEN!!!!!!
5
4517
Vastaukset
- justiinsa
huomasin saman, ostin tuossa taannoin valmiita puna-ahven fileitä, tulos: sama kuin olisi pahvinpaloja paistanut, ei sitten niin mitään makua.
- myötä
Makuaisti heikkenee.
- aisti
herkistynyt iän myötä.. nyt 50 ja irsat ja makujenkirjo valtava.. sellaisia makuja joita en nnen edes erottanut..
- sitten
aisti kirjoitti:
herkistynyt iän myötä.. nyt 50 ja irsat ja makujenkirjo valtava.. sellaisia makuja joita en nnen edes erottanut..
onnellisessa asemassa,tai käytät vähän reilummin mausteita.Kyllähän tuossakin iässä jo pitäisi huomata maistuuko ruoka paremmalle tai huonommalle,tai ehkäpä samanlaiselle kuin ennen.Itselläni tuntuu joskus ainakin olevan tarvista kovempiin mausteisiin.Toisaalta sopisinkin lähes isäksesi iän puolesta.Keitetty kananmuna on minulle hyvä mittari kun on mausta kysymys nyt ja ennen.Tulee nimittäin erittäin hyvin mieleen vieläkin juuri kananmunan maku jopa niiltä ajoilta kun olin seitsen vuotias.Samalle se ei maistu tänä päivänä,vaikka hyvää onkin nytkin kun syö munan munana ja sillit sillinä,eikä sekoittele keskenään.
Luulen että munan maku ei ole muuttunut miksikään.Oma makuaisti ehkä on sen tehnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315326- 363701
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833263- 112505
- 292102
- 121987
- 1631866
- 1051352
- 141298
- 1371144