Mikä on se tekijä, joka karkottaa hyttyset minun kimpustani, vaikka ympärilläni olevat tuskailevat pistojen paljoutta?
Onko muita kaltaisiani?
Onko muita kaltaisiani?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...
tuoksu (hiki) hyttysten mielestä houkuttelevalle. Siinäpä se.
syöt valkosipuliruokaa? se auttaa...
Olet kylmä ihminen ja et säteile lämpöä ympäristöösi, Kylmyytesi ei myöskään saa sinua hikoilemaan ja näin ollen olet hyttysen mielestä lämmötön ja hajuton.
... Paljos oot itikoita talvipakkasilla nähny?
Keskikaljaa ja B-vitamiinia maksan piristeeksi. Ötökät ei tykkää. Naiselle sama kuuri, niin ei haista, ja voi tykätä enemmänkin.(Ei muuten ole huuli, mutta ei kovin terveellistäkään, noin muutoin).
Juu eipä minuakaan pahemmin hyttyset ole häirinneet mutta paarmat ja kärpäset sitäkin enemmän O_o tai sitten hyttyset on sen verran pienempiä etten niitä huomaa