Terassiruokailua Tampereella?

Mikä olisi kiva terassiravintola Tampereella? Olisi tarkoitus piipahtaa syömässä lomareissulla, ja samalla ihastella kivoja maisemia tai sitten ihmisiä.
41187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan ykkönen mielestäni Grill, Frenckelin aukiolla, keskustorilta pohjoiseen. Ja ruuat hyviä.

http://www.grill.fi/

Tietenkin Rosson terassi hyvällä paikalla, mutta ne pastat ja pitsat pääosissa tarjonnassa.

Hieman sivummalla, Tammelantorin laidalla malesialainen Ragus, jossa kyllä vilinää ympärillä toriaikaan.

http://www.ragus.fi/

Ja tietenkin Rosson terassia vastapäätä kosken toisella puolen legendaarinen Tillikan terassi.

Äänestä

Koskikeskuksessa ravintola Knossoksen terassi on ihana! Koskimaisema ja hyvät ruoat!

Äänestä
  • Knossoksessa! Kamalaa oli ja samaa mieltä oli kaverit. Sahan terassilta hyvät näkymät ja ihan ok ruoka.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


satunnainen matkailija kirjoitti:

Mikä olisi kiva terassiravintola Tampereella? Olisi tarkoitus piipahtaa syömässä lomareissulla, ja samalla ihastella kivoja maisemia tai sitten ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu